1. 1.
    düş kırıklıklarının ardından gelen kaçınılmaz son.

artık hayal kuramıyorum. geleceğe dair beni heveslendiren hiçbir şey yok zihnimde. bir yetişkinin arzuladığı şeyler ölü bir kent gibi duruyor önümde.

artık hayal kuramıyorum. gözlerimin umut ve neşeyle baktığı serap yok karşımda.
    3 -1 ... schopenhauertalebesi
  2. 2.
    Bilhassa yirmi yaşından sonra başlayan daha gerçekçi olma durumu. kuramamak değil de kurmayı tercih etmemek esasında. otuzlara doğru yakınlaşırken hedeflerinizi son derece gerçekçi olarak belirleyebiliyorsunuz, bu da gençliğin saf idealizminden kurtarıyor sizi. beklenti ne kadar yükselirse hayal kırıklığı o kadar arttığından daha yakın hedefleri tercih ediyorsunuz belki sırf incinmemek uğruna. bizimki gibi bir coğrafyada hayal kurmak bile oldukça zor gerçekten. yine de bırakıp da gidilmiyor tabi kolay kolay.
    9 -1 ... kalbin murakabesi
  3. 3.
    Bir süre sonra çoğu şeyin gerçekleşemeyeceğini anlayınca vazgeçme durumudur.
    2 ... counterintuitive
  4. 4.
    allah nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz yorumundan dolayı zaman zaman hayal kuramayınca içimi darlatan durum. biliyorum sadece hayallerle yaşamakta doğru değil kesinlikle ama insan hep iyi hayalleri kurmak ister genelde. ee o iyi hayalleri de kuramayınca geriye kalan motivasyonu sağlamak sıkıntılı olabiliyor.
    19 ... en asaletli duygularin adami
  5. 5.
    hiç kitap okumayan sadece siyaset konuşan yobaz amcalardır. veya sadece aşk konuşan ergendir.
    ... muslimaid
  6. 6.
    acı gerçeklerle karşılaşan çoğu insanın içinde bulunduğu durumdur. tamam!
    1 ... atthespace
  7. 7.
    insan her zaman daha güzelinin peşindedir düşlerindeki özgürlüğü bunun için kullanır
    Kullanamıyorsa hayal edemediği güzelliklere kavuşmuştur
    Hayal kurmak gariban işi bizim gibi
    Sahip olduğun herşeyin bir kıymeti var bunu görmezden gelmemek lazım.

Bir baş soğan da olsa servetim allah yokluğunu göstermesin.
    Hadi eyvallah.
    ... mosinnagant