1. 1.
    tbmm başkanı ismail kahraman‘ın beyanı

https://www.sozcu.com.tr/...n-ihrac-ediyoruz-2457172/

“ben meclisi yönetirken tarafsızdım. ama meclis başkanı oldum diye kafamı boşaltmış değilim. doğru gidişi önlemek isteyenler var. buna karşı da uyanık olmak mecburiyetindeyiz. o kadar elemanımız yetişti ki, artık dünyaya beyin ihraç ediyoruz. bunun kadrini bilmek durumundayız”

yazarın notu: kullanılmamış 0 kilometre beyin bol memlekette sağolsunlar, onları ihraç ediyorlardır.
    2 ... millet kiraathanesi keki
  2. 2.
    (bkz: Mankurt)
    ... mey sayisi
  3. 3.
    Biri şuna söylesin; beyin göçü gelişmişliği değil gelişmemişliği gösterir.
    6 -1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  4. 4.
    gerçekten eğitimimiz batıdan iyi... beyinler yetiştiriyoruz doğru... ama bu beyinleri değerlendirme onlardan üretime katkı sağlama konusunda başarılı değiliz... ihraç ettiğimiz beyinler batıda harikalar yaratıyor ama getirisini maalesef ki batılılar yiyior.
    not: geçende amerikada önemli yere gelmiş yeğenimle konuşuyordum. onun ifadesi, "karşımda çalışan Hindistanlı, yanımdaki iranlı, ötekisi endonazyalı....
    amerikada eğitim bitmiş... ancak sistemleri iyi, yetişmiş elamanları, beyinleri bulmayı, sistemin içine almayı başarıyorlar.
    -2 ... deli hasim
  5. 5.
    kazancımız kaç dolar olur?

Şuradan 2 beyin 1 omurilik soğanı, ne kadar?
    5 dolar
    Niye bu kadar ucuz?
    E kur farkı ablacım. Bizde her şey olur beyin konusunda yanlış olmaz.

şaka bir yana adam beyin göçünü allayıp pulladı ya helal valla.
    1 ... romanovicraskolnikov
  6. 6.
    haklılık payi var. ancak bununla övünmek yerine bundan utanmak gerek. zira siz o beyinlere alan açmadığiniz için onlar kaçıyorlar. fantezi olsun diye değil.
    1 ... ruh okuzu
  7. 7.
    Gülsem mi ağlasam mı beyanı.
    2 ... ruhsal enfeksiyon
  8. 8.
    Keşke seni de ihraç edebilseydik..
    2 ... yok herif
  9. 9.
    (bkz: did you mean beyin göçü)
    -1 ... ultraviyole
  10. 10.
    giden beynin yerine de saman ithal ediyoruz.
    ... deli anlamindaki de