1. ?.
  artık herkes oylarının çöpe gideceğini tahmin ediyor. Bağımsızlara verecekler dışında herkes 3 büyük partiden birine oy verecek. Saadet,DP,ANAP hepsinin oyları chp ve mhp'ye gidecek. Tabii buda Akp'nin işine gelmiyor.
  3 -3 ... ironman
 2. ?.
  (bkz: üçün biri)*

  edit: * *
  -1 ... bihaberim
 3. ?.
  o üç parti mhp nin bölünmesiyle 2 ye düşücek ve başkanlık sisteminin 2 partisi oluşacak. mhp nin oyları da 2 ye ayrılıp bir kısmı akp diğer kısmı chp ye gidecek.
  -3 ... coban surusunu yoneten koyun
 4. ?.
  MHP asla bölünmez. CHP'de bir kaset çıkardılar hemen parti değişti ama MHP de birsürü kaset çıkardılar değişen birşey yok. 40 senelik çizgisini koruyor. MHP'nin oyu gittikçe artıyor. 2007'de %14 2009'da %16. Şunu da biliyoruz ki MHP 1999 seçimlerinde %18 oy aldığı zaman anketlerde %5 gözüküyordu.
  2 ... ironman
 5. ?.
  "baraj akp'nin işine gelmiyor mu? neyin kafası yaşıyorsun?" şeklinde düşündüren yazar şeyi.*
  asıl akp'nin işine yarıyor.
  ... bizim bir arkadas
 6. 1.
  (bkz: üç büyükler)
  ... genc kiz ruyasi
 7. 2.
  (#12042435) yok mhp bölüncek derken başkanlık sisteminde 2 parti var yani mhp olur ama önce sağ seçmen arrasında yapılan seçimi kazanması gerek ki yurt çapında sol cephe ile yani chp ile yarışsın.
  ... coban surusunu yoneten koyun
 8. 3.
  akp birdaha seçilirse başkanlık sistemini getirecek. Bunu engelleyecekte 12 haziranda halktır.
  1 ... ironman
 9. 4.
  yavas yavas turkiye de avrupa ve amerika'nin demokrasicilik oyunu standartlarina yaklasiyor.
  bir "solcu" bir de "sagci" partimiz olacak. bu iksinden birini secin diyecekler bize. (ki su an yapilan zaten bu). biz de "ne kadar demokratiz, 4-5 yilda bir oyumu veriyorum rahatliyorum" modunda salak bir yalana inanip devam edecegiz hayatimiza...

  mhp'nin olup olmamasi cok onemli degil... zira milliyetci duygulari kabarmis insanlari bir sekilde desarj etmek gerekeceginden bu parti bu islevi gorur... nitekim fransa'da, almanya'da benzer partiler asagi yukari ayni islevi gormekteler..

  haydi bakalim oylar akp, chp, mhp 'ye !
  ... humbara