1. 1.
    artı bire gitmeye çalışmak

işte, bulduk bir sıfır noktası yazıyoruz hiç durmadan -sahte bir sıfır noktası aslında sıfır noktası olmayan-başladık oradan geliyoruz belirli bir sisteme zorlana zorlana!..

-hayır aslında, artı bir'e bile gelmedik daha yazılacak çok söz var ''mavi bıoncuk'' masallarında

bir biçimde büyüklere masaldır onlar, ya da hikayelerin devamıdır evden kaçan kızlar sokakta yatabilsin derneği-herkesin var bir öldürdüğü-öyle bir propaganda yaparsın ki katiller aklanır-yanda bir adam öldü kurtaramadık-kardeşiyle kocasını

yatakta yakaladı vs. gibi..

hep bir çaresizlik anlatıyorum hepsinde, yalnızlık bulunmamış acıları buluyorum çıkmazları çıkmazda olan hayatları konu ediiniyorum ...

çaresizlik belki birgün yenilir diye!...

(acaba hep böyle miydim hüzünün melankolizmin kişisi bilemiyorum)

büyük üstatlar, işte edebiyatta gördüğümüz her zaman aslında- kimisi redif olmalıdır-kimisi basma kalıp olmamalıdır-kimsi ahenk olmadır demiş!..işte büyük üstatlar kişiler belirli başlangıç noktalarımız

(beş hececiler-garipçiler ikinci yeniciler-toplumcular)

ki ona birazda, postmodernist karmaşyı da ekle, tuz yemek olsun tat olsun!..

duyguların tatları

ki zaten, şiir ''kuralsızlık duygularıdır''

işte bilimsel gerçekliği olsun diye bir sıfır belirledik ilermeye çalışıyoruz araştırmaya bulmaya, yazıların içindeyiz yazılar ölmesin diye!

kolay gelsin bizlere, kolay!...

diyen yazardır!...
    3 -1 ... tarkan filmindeki ahtapot
  2. 2.
    artı bire gitmeye çalışmaktır...
    -1 ... tarkan filmindeki ahtapot
  3. 3.
    gezi parki artı bire gitmeye çalıştığımız zamanlardı...
    ... tarkan filmindeki ahtapot
  4. 4.
    gezi parkı bir umuttu yeni bir bekleyiş yeni bir arayıştı kent yağmasına ve yolsuzluklara karşı. inşaat lobilerine yandaşa aktarılmasın elimizdeki paralar elimizdeki emekti.
    insanlar ellerini kızgın taşların altına soktu yeni bir bekleyiş günlerinde
    aylarca direnmeye çalıştılar bir şeylerin yanlış olduğunu anlatmak için zulüm gördüler kimisi gözlerinden oldu kimisi saçından kimisi hayatından
    gezi en demokratik haktı hukusuzca engellenmeye çalışılan...
    kimileri ki 7 24 saat siyasette iktidarın yanlışları bir tek sandıkta sorulur sanıyor ki bu en yazık durumdu
    ki en sonunda iktidarın başındaki kişi biz istanbula ihanet ettik maddi kaygılarla demişken
    gezide insanların en demokrartik hakkına engel konulmuşken ölenlerimize de iftirA atıldı sözde terörist denildi yazık... kimileri de ırkçı hezeyanları vardı kürt görünce kafası lağım dolan en yazık kafaydı bu...
    gezide terörist aramak samanlıkta toplu iğne aramaya benzerdi...çünkü öyle bir şey yoktu...
    gezi bu ülkenin görüp görebileceği en güzel günlerdi ve en güzel günler olarak devam etti..
  5. 5.
    artı bire gitmeye çalışmaktır kimi zamanın hayatlarında...