bugün

uğur ışılak reisin her türlü galip geleceği karşılaşmadır. edit:saniyesinde eksilemişsiniz.ama eminim tepkiniz uğur ışılak'ın besteyi kullanmasına değil.eğer böyle bir şarkıyı atatürk için yapsaydı ayakta alkışlardınız.
kıyas bile yapılamaz. Arslanbek sultanbekov her türlü alır. (bkz: Akif sen mi aldın la bunu)
Biri halk ozanı biri iktidar yalakası.
biri partiler için şarkı yapar diğeri türkülerini yazar.

arslanbek sultanbekov daha bizdendir, kıyas kabul etmez heleki ışıldak ile. onun bunun şarkısını araklayıp kendini haklı göstermez...
yalanın, iftiranın, hırsızlığın tarafını tutanları Allah ıslah etsin dediğimiz karşılaşma.
arslanbek sultanekov benim diyor, daha neyin lafını yapıyorsunuz. anonim olsa söylüyorum zaten bunu, bu eser bana ait diyor. para, pul istemiyorum. sizinle görüşmek istemiyorum. benim eserimi kullanmayın diyor.
daha uğur ışılak diyorsunuz ya pes.
adam alma diyor, çalma diyor, kullanma diyor, benim bu diyor, istemiyorum diyor. ama zorbalar anlayamıyor.

edit: dombrayı ilk kez duyan insanlar çıkmış anonim diyor. nerden biliyorsun arkadaş anonim olduğunu. adam bu benim diyor, beni hırsız gibi gösterdiniz, küçük düşürdünüz. anonim olsa söylüyorum zaten bunu. bu benim diyor. daha anonim diyorsunuz, pişkinlikte son nokta.
biri halk ozanı diğeri devrin saray ozanıdır.
halk ozanı ile saray soytarısı karşılaştırması.
uğur işılak dombirayi seçim şarkısı yaparak nogaylara uzmustur. fakat aslanbek sultanbekov gereken cevabi vererek nogayları sevindirmistir.
halk ozanı adam gibi adam ile beste hırsızı bir yakalanın karşılaştırılmasıdır.
biri dombıra şarkısının asıl sahibi diğeri ise bu şarkıyı siyasete alet etmiş bir arakçıdır.
biri "ben eserlerimin siyasete alet edilmesini istemiyorum." derken, diğeri" yav görüşürüz, anlaşırız." kafasındadır.
tesla vs edison.
dombıra'nın müziği anonimdir, ama şu an dinlediğimiz şarkı sözlerini arslanbek sultanbekov yazmıştır. uğur ışılak sadece müziğini kullanmıştır. tıpkı diğer sanatçıların aranjman yaptıkları parçalar gibi.

uğur ışılak'ı telif hakkı nedeniyle suçlayanlar. Düne kadar neşet ertaş'tan bihaber insanlardınız. Üstad vefat ettiği zaman kıymete bindi. kimse paylaşamaz oldu. düne kadar bozlağı duyduğunuz zaman " bu nasıl bir türkü. bok gibi. bu da dinlenir mi ?" diyenler ve dinleyenleri ikinci sınıf insan yerine koyduğunuzu ne çabuk unuttunuz. ve daha da kötüsü üstad yaşadığı zamanlar bile kendisinin yazıp, bestelediği türküler anonim adı altında servis edildi. o zaman neredeydiniz ?

şimdi kalkıp, müziği anonim ama şuan dinlenilen sözleri yazmış birini parçanın sahibi gibi savunmanız oldukça komik. ayrıca şuan sırf akpli diye bok atıyorsunuz, tabir-i caizse dönek olarak itham ediyorsunuz. amma o adamın yaptığı konuşmanın herhangi birini, çoğu siyasetçi yapamaz.
mhp'liler partilerinden ayrıldığı için kendisine ağır ithamlarda bulunmuştu. uğur ışılak (çoğu kimsenin yapmayacağı bir şekilde) en güzel cevabı verdiğini düşünüyorum.

http://www.izlesene.com/v...lerine-sert-cevap/6981404

ve yaptığı konuşmayı iki lafı bir araya getirmekten aciz siyasetçiler, kesinlikle böyle bir cevap vereceklerini zannetmiyorum.

ayrıca chp'ye de bir parçasını vermişti. o zaman yere göğe sığdırılmıyordu sol kesim arasında. sağcı birinden bir parça almışlardı ve güzel bir parçaydı. devrin en iyi parti şarkısıydı denilebilirdi. o zaman toz kondurulmuyordu.

ama şuan da akpli diye adam hakkında denilmedik laf bırakılmıyor. takdir edilmesi gerekilen birini, sırf partizanlık uğruna yerin dibine sokmaya çalışıyorsunuz ya. diyecek söz bulamıyorum.

ayrıca akpli değilim. uğur ışılak'ı da hemşerisi olarak da savunmadığımı da belirtmek isterim.
ikisinin de bir fiyatı vardır.
Alo Uğur.
-Buyrun efendim.
-Bu Türk milliyetçilerinin sevdiği başka hangi sanatçılar var, sen bilirsin. Şunları bir listele de hepsini transfer edelim.
-Emredersiniz efendim.
ikisi de dönek.
güncel Önemli Başlıklar