bugün

yüz sabunu olarak kullanıldığında cildi güzelleştiren sabundur, dove hikayedir yanında.
eski bir tıraş sabunudur. en dikkat çekici özelliği, tıraşın hemen arkasından diskoya gelindiğinde, fosforik mor disko ışığı altında yanakların tuvalet kağıdı beyazlığında parlaması ve kişiye şirin baba imajı vermesidir. diskoda dans eden esas oğlanımız "biraz önce arko tıraş sabunuyla tıraş oldum" diye hayvan gibi bağırmaktadır.
unutulmaya yüz tutmuş sabundur.
arada bir pederin tıraş takımından aşırıp, kendisini yad etmek adına onunla tıraş olurum.
nostaljik tıraş olmak için birebir sabundur.

uzun süren kullanımı, kokusundaki sabunumsuluk*, kullanım şekli vs. insana tıraş olmak neymiş anlatır.

suyu ısıt, fırçayı suya daldır, sonra arko tıraş sabununu fırçaya sür allah sür... *
şimdi bu ürünü dün aldım aga 2 tl mi ne? 1 kalıbı 8-9 aydan fazla da gidiyormuş hatta. çok methiyeler duyduk üzerine.

tıraş köpüğünü oldum olası sevemedim, hiç sıfırlayamam köpükle.

az önce buna sıcak suda beklettiğim at kuyruğu fırçamı sürdüm kabın üzerinde ovaladım ovaladım. mis gibi köpürdü ve koktu.

aga ilk bıçak darbemle caart diye aldı sakalı, ikinci defa üzerinden geçmeme gerek bile kalmadı. boyun tarafında en ufak bir kanama dahi olmadı.

aga bu ne güzel ürünmüş lan ? valla tekrar 2 gün geçse de sakalı kessem istiyorum şu anda. tıraş bile zevkli geldi lan.

kullanın agalar, sinek kaydı tıraşını berber haricinde de olabiliyormuşuz. 2 ayda biten gilette'in surat kazıyan köpük tüpünü çöpe atıyorum, yarısı da dolu ama olsun bu ürün yeter bana. :))

https://www.google.com.tr...-page-9.html%3B1599%3B901
dünyanın en f/p ürünüdür. işini fazlasıyla yapar. fiyatı bedavadan biraz pahalıdır. kokusuyla mest eder. insanı 80 li yıllara götürür. berberlerin vazgeçilmez sabunudur.
ilk taşımı olduğum günden beri kullandığım sabundur. Hiç bir traş köpüğü bu sabunun yerini dolduramaz. Keza berberlerinde vazgeçilmezidir. Yıllardan beri ambalajında hiç bir değişiklik yapmamalarıda ayrı bi güzellik.
kolay kolay bitmez. en az 5-6 ay 1 paketi bana yetiyor.
10 yıl önce iyiydi şuan ne durumda bilmiyorum. 10 yıldır kirli sakal bırakıyorum.
Eti cicibebe gibi ikonikleşmiş bir ambalaj tasarımına sahip traş sabunu umarım bu şekilde devam eder.
Kokusu efsanedir.
Nivea nın aftershave balsamı ile birlikte fiyat performans anlamında en kral üründür.
çok eskiden berberlerin sakalları köpürtmek ve yumuşatmada en çok kullandıkları ürün idi.

köpüktü, gillette gibi yabancı markalar yoktu ülkemizde. üzerinde sakalları köpürtülmüş traş olan bir erkek resmi olan, arko traş sabunu şimdi tarih oldu tabi.
Kendine has bir kokusu vardır. Normal sabun değildir. Yanlış bilmiyorsam, potasyum sabunudur. (normal el sabunları sodyum sabunudur) O yüzden pahalı olabilir.
bana arko tıraşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim...