1. 1.
  (bkz: Film tadında rüya görmek)
  genellikle sabaha karşı görülen, renkli, sinemaskop, uyanıp tekrar daldığınızda devam etme olasılığı olan, sabah kesin olarak uyandığınızda devamını görmek için yeniden uyumak istediğiniz, hatta bazen ertesi gece devamıyla muradınıza erdiren rüyadır. Bazıları, IQ'su yükseklerin böyle rüyalar gördüğünü iddia etmiştir, söyleyenin yalancısıyım.
  3 ... beatrice lea
 2. 2.
  Bazen başıma gelen olaydır.
  ilkinde mekan bir yere kadardı ardından mekan genişledi,konu da devamı niteliğindeydi.Tabi konu devamı niteliğindeydi derken yanlış anlaşılmasın.Kızlı mızlı rüya değildi. *
  1 ... bugun variz yarin yokuz
 3. 3.
  uzun metrajlı filmdir. araya reklam alırsın sonra yine kaldığın yerden gider. (sık başıma gelir, demek ki ıq olayıymış. e bu da allahtan)
  1 ... demeteren
 4. 4.
  ödüllük rüyalardır. bunların bir de uyanıp, mutfağa gidip, su içip gelip yattıktan sonra hala devam edenleri vardır ki tam yalan rüzgarı tadındadır.
  ... loversgrief
 5. 5.
  çıkması muhtemel rüyalar olabilir. çok söyleyince olur ana fikrinden yola çıkarak çok görünce neden olmasın? ya bu bir işaretse... (bkz: korkuyorum sözlük) *
  1 ... idealistkuzu
 6. 6.
  sık sık gördüklerimdendir. hele ki en son seri gerçekten çok ilgimi çekmişti ve sırf acaba devamında ne olacak diye merak ettiğim için hiç adetim olmamasına rağmen gündüzleri bile uyumaya çalışmıştım. sonuç olarak bir hafta boyunca süren seri rüyalarım tam da en heyecanlı yerinde finale bağlanmadan sonuçlanmıştı. herhalde reytingi ben hariç düşüktü diye düşündüm; ama ne yazık ki devamını isteyeceğim bir yetkiliye ulaşamadım.
  ... publius vergilius maro
 7. 7.
  (bkz: to be continued)
  2 ... ultracan
 8. 8.
  rüyanın umduğu gibi gitmemesi sebebiyle rüyayı yarıda kesmek gibi bişey.
  (bkz: ben bunu gördüm)
  ... hayatin anlamini arayan adam
 9. 9.
  ergenlik sivilcesi ile aşk denilen olgunun birbirine karıştığı rüyalardır.

  masum bir günün ardından, hiçbir atraksiyonel durum vuku bulmamışken, hormonlar beyne hücum eder. genc, onaltı yaşından gün alıp, onbeş'e borç vermiştir. ergenlik dönemine, olmamış üç sivilcesi ile merhaba demiş, tüm hormonal yapısında artık start verilmiştir.

  genç, ilk kez bir kızı dudağından öpmüştür rüyasında. tanımamaktadır oysa bu meleği. o kadar etkilenmiştir ki, üç gece aynı rüyayı görmüş, tüm kimyası değişmiştir. onu aramaktadır. o hiç tanımadığı kişiyi.

  durumun, yaşayan örnekleri vardır. bedel vermiştir o dudağı öpmek için bir kez daha. nafiledir. efsanedir. şehrin karanlığında, günahlar omuzlanmıştır. ve hiç bir zaman o melek gelip öpmeyecektir.
  ... beysar
 10. 10.
  Bir türlü uykuyu alamama nedenidir. Arkadaş bu nedir hani bir tane olur, tamam da. Her gece 8 tane dizi seyretmek uykuya tecavüzden öte bir şey değil. Visco yatak filan hikaye. Bin kere uyanıyorum.
  Bir de dün gece saat 02:33 te hala vıdı vıdı konuşan komşulara buradan selamlarımı iletiyorum. Sözlükte edilecek ilk küfür onlara gelsin.
  2 ... isvicreli bilim adami