bugün

Arkadaş çevresinde illaki birisi en güzel sohbetin ortasında yaktığı sigarayla ortamın havasını kaçırmıştır. Bunu yaşamayan yoktur diye düşünüyorum ve birçoğumuz buna karşı bir tepki vermişizdir.

Düşünsenize sevgilinizle buluşmaya giderken yolda çok sevdiğiniz bir arkadaşınız karşıdan size doğru geliyor. Elinizde bugün kaçıncı olduğunu dahi unuttuğun sigaranla selamlaşıyorsun. Sigaradan içmekten koku almayı o kadar unutmuşsun ki arkadaşının parfüm kokusunu dahi alamıyorsun ama o senin burun direklerini kıran sigara kokunu çok net alırken içinden nerden karşılaştım şimdi bununla keşke karşılaşmasaydım diyor! Hadi vedalaştınız arkadaşın gitti. Peki ya sen şu an nereye gidiyordun hatırladın mı? Sevgilinin yanına gidiyorsun. Son birşey daha çok kötü sigara kokuyordun!

Sevgilinle buluştuğunda senden hep bir adım geride durduğunu ve sana söylemek isteyipte söyleyemediği birşey var gibi duruyordu fark etmişsindir ama ne olduğunu anlayamamış gibi görünüyorsun.

Anlayamazsın çünkü bugün kaçıncı olduğunu unuttuğun o sigaranın seni nasıl etkisi altına aldığını fark edemiyorsun. Hal bu ki yapman gereken çok basit sevdiklerin sigaradan daha büyük! Sende sigarayı bırakabilirsin.
zamanında sevgiliyi tercih ederek hayatımın en büyük hatasını yaptığımın kanısına varmış bulunmaktayım. o yüzden arkadaş diyorum.
Arkadaş olabilen sevgili zor en iyisi yalnızlığı seçmek.
Tabii ki arkadaşım daha önemli, sevgili ise evleneceğim kız olursa daha önemli.