bugün

çıkma teklifi etmeye ramak kalmışken söylenen laftır.demode bir ağız arama yöntemidir.korkulan şey aslında arkadaşlığın bozulması değil kızı/erkeği bir daha görememektir,yoksa etrafta arkadaş mı yok...
gerçekten arada çok güçlü bi arkadaşlık varsa ve eğer taraflardan biri bişeyler hissedip dieri hissetmiosa, hissetmeyen kişinin söyleyeceği bi cümledir. bişeyler hisseden taraf anlamasa bile çok mantıklı bi yargıdır. *
(bkz: arkadaşlıgımız iyiye gider diye korkuyorum)
(bkz: kabullenememek) (bkz: reddedilmek)
mevcut şartlar gereği kabul edilemeyecek teklif karşısında kalan şahsın verdiği politik cevap..

-ilerde sen bi daha bi dene
+iyisin hoşsun ama olur diyemeceğim kadar boşsun
-çok iyisin ama tipim diilsin

gibi manalar barındırır içinde , akıllı olmak lazım ..
bu lafa 10 yıllık bir arkadaşım ki arkadaşım diye söylemiyorum hayvandır,-ee?? diye cevap vererek arkadaşlık kurumuna olan saygısıyla gözler doldurmuş alkışlar almıştır.gene de kendisiyle hala görüşülmektedir.eğlenceli bir kişiliktir zira daha bu gibi ne bombalar patlatacaktır kanaatindeyiz.
- Benimle arkadas olurmusun?
- biz zaten arkadas değilmiyiz?
-ya sana bir sey soyliycem ama arkadasligimiz bozulur diye korkuyorum...
-...hmm...artik soylesen de fark etmez sanirim.*
(bkz: bsg)
eğer durum bu sözün söylendiği noktalara gelmişse zaten arkadaşlık falan kalmamıştır. büyük ihtimal seni seviyorum diyip istediği cevabı alamayan taraf bu sözü bir kalkan gibi kullanır. ama genellikle de diğer taraf bu kalkanı deler geçer. arkadaş kalalım diyen diyen kişinin aslında arkadaş markadaş kalmak istediği yoktur ve tükürdüğünü yalamamak ve "bak sen kabul etmedin ama ben hala seni istiyorum" havası yaratmak istemektedir. zaten o saatten sonra o arkadaşlıktan hayır gelmez ve hemen ilgi ve alaka kesilmelidir.
basit bir bahane cümlesidir. biraz daha yaratıcı olmanın vakti geldi diye düşünüyorum. yenilmiyor artık böyle şeyler.
erkegin kıza yamulmasının bir nevi inceden inceden dışa vurumudur,aslında aramız bozulur muhabbetide bir yerde ayaktır konuyu bu sekilde karsısındakine zerk etmiş bir adam herseyi göze almıstır zaten lafı bu noktaya kadar getiripte gerisinden kacmakda olmaz.burdan sonrası hatunun yavsama derecesine göre değişir.
(bkz: arkadaslıgımız bozuldu diye uzuldum)
zaten o noktaya gelmiş bir arkadaşlığın daha da fazla sürmeyeceği sebebiyle sorun teşkil etmeyecek bir durumdur.
-niye?
+yinemi beni sattın.
Bulunan en iyi ağız arama methodudur.
(bkz: saf kızların inandığı yalanlar)
(bkz: korkunun ecele faydası yok)
iki arkadaşın aynı kişiyi sevmesi durumunda ikinci seven arkadaşın birinci seven arkadaşa ayn ı kişiyi sevdiklerini açıklamadan önce söyleyeceği sözdür. aslında ikinci arkadaş bu sözü söylemekle fena yapmaz çünkü gözlerinin aynı kişi üzerinde olduğunu birbirlerine söyledikleri andan itibaren arkadaşlar rakibe dönüşürller ve arkadaşlık nihayetinde bozulur.
(bkz: korkunun ecele faydası yoktur)
donusu olmayan yolda atilan son adimdir. Ya heptir ya hictir.
genelde kızların söylediği, çıkma teklifi eden erkeği çok da fazla bozmamak için söylemek istemediği "siktir git" lafının nazik şekli.
(bkz: seni kaybetmekten korkuyorum)*
Külliyen yalandır.Zaten iş o duruma geldiğinde ortada arkadaşlıkmı kalır a dostlar.Yok olmaz demekten daha çok acı veren bir kelime.
her iki tarafında sevgilisinin olduğu bir tek seferlik ilişkiden önce hatunun yol yapma girişimidir. bu bir çeşit naz ve bak şimdi olucaklardan sonra konumumuz değişmiyo bu istisna bir durum mesajıdır.
hayır arada iki sokuluyorduk şimdik onuda yapamayacağızın nazik söylenişi.