bugün

yanlışlık olmuş izninle yok oluyorum. by.
Bir Eflatun sorusudur. Can yazar ciğer Yoldaş yokken önünü hatıralarına sahip çıkarak;

Niye varsınız acaba?
tekamülün devamı için varız. ölüp tabiata karışacak, bir çiçekte yeniden dünyaya dönecek, arının boğazında bal olup bir çocuğun damağında leziz bir tat bırakacağız ve gerçekte olduğumuz şeye dönüşüp bir kuşun gagasında kilometrelerce ötelere taşınacağız. birileri üzerimizden geçecek, birileri altımızda yatacak ve hayat bizden sonra da devam edecek.
insanı sorgulamaya iten soru. Ateistler bunu cevaplasa imana gelir ama yok varsa yoksa salak saçma sorular.
Seninle kafa bulmak için.
Mutlu olmak için. Sonuçta insan herşeyi mutlu olmak adına yapan bir canlıdır.
Ben yokum.
Senin icin.
Senin icin.
Bedenimi gübre yapamazsınız diye direne direne kazanıyorum.
Çok güzel soru. insanlar hep varlığının dünya için bir önemi olduğuna inanır. Ama aslında hepimiz evrende bir tozuz ve çok kötü veya çok iyi işler yapmadığımız sürece öldüğümüzde bir nesil sonra kimse bizi hatırlamayacak. Bu yüzden boşuna yaşıyoruz.
“birileri var diye ve birileri var olsun diye “ saçmalayarak cevaplayacağım soru cümlesi.
Her birimiz birbirimiz için varız.

Not: Kesin bilgi.
her grup kendi klişe cevabını verecektir. fakat hakikat daima kendini gizlemiştir benden. bilmiyorum.
Kim diyo varız diye?
Düşünüyorum öyleyse varım.
sanırım evrendeki enerji devinimine bir nebze katkı sağlayabilmek için.

bu işin fiziksel kısmı felsefi kısmına da bakarsanız şunu demek istiyorum;
şimdi gece gece hayatı sorgulayacağım mutlu musunuz? ne güzel dondurma yiyordum.
Orkodoşlor nödön vorsonoooz.
bir gun artik olmamak icin variz, bence de cok manasiz.
Olmaz olsaydım.
Ben de isterdim yok olmayı, yaratılmamışlardan olmayı ama varım işte.
Yoklukta var olmadığımız için.
allah'a kul olmak, ebedi hayata hazırlık yapmak.
arkadaşlara yöneltilen varlık sorusu.

varlık veya yokluk bir seçenek değildir. önemli olan var edenin kuralları çerçevesinde bu hayatı tamamlayabilmektir.
belki bir gün başını göğsüme yaslayıp içini dökmek istersin diye.