bugün

çok sevilen arkadaşın müziğe başlaması için fırsat yaratmaktır. artık klişeleşmiş olan gitar vb. aletlerden farklı bir enstrüman tercih edilerek farklılık sağlanır, arkadaşın gözüne girilir. eğer arkadaş kız ise daha farklı ilişkilerin yolu açılmış olur. uygulanan bu jest ile mutlu birlikteliklere yelken açılır.
-doğum günün kutlu olsun abi. buyur hediyeni
-eywalla abi saol. bu ne lan?
-zurnaaa
-abi sana hiç bişey demiyorum yaaa.. hayret bişey
-olmaz bişeyler demen lazım.
-o niye?
-senin bu durum karşısındaki tepkini sözlüğe yazıcam
-bi siktir git dedirten insanlar başlığına kendini yaz o zaman.
-ohhh.. ayar yedim duramıyorum..
zurna hediye etmektir..zurna uflemeli bir calgidir, elle tutulur.. uflersiniz, bi yanda da parmaklarınızla delikleri kapatirsiniz.. iste size muzik! muzik zurnadan gelir, zurna uzundur, hem de cok. zurnayi sevenler onu uzun oldugu icin sever. sevmeyenler de renginden dolayi sevmez. ben su ana kadar zurna sesini duyup ta sevmemis tek insan gormedim.. ha komsumun kopegi var, o bile sever. ne zaman zurma calinsa cikar oynar, bi hareketler yapar.. arkadasa dogum gununde zurna hediye etmek bu yuzden cok onemlidir. hediye gereklidir, sadece dogum gunlerinde degil, her zaman alinmalidir. yoksa insanlar alinir. hediye edilen zurnanin kalitesi onemlidir. zurnanin iyisini kostas usta yapar galata'da. bunu ben degil, zurnacibasi soyluyor. zurna guzel hediyedir. ucuzdur, her evde 2 tane olmamasi beni uzer, komsumun kopegi de uzulur, hisli cocuktur.. zurnalar aglar..aci...
* hüsamettin ne güzel bir yere getirdin beni doğumgünümdeeee
- sen bir de hediyemi gör naciyeee
* ayyy öyle miii, hadi ver verrr
- al bakalım kızz
* bu neee?
- zurnaaa
* ama şimdi bu güzel mekan ve zamana uydu mu hüsamettinnn
- ee zurnanın zırt dediği yer deyimini hep kullanmak istemişimdir, ahan da cuk oturdu.
* hayvansın hüso..
arkadasin dogum gunu icin *nasrettin hoca' ya para verme sonucunda olusan eylem.
(bkz: arkadasa dogum gununde satir almak)
alanın davul olmasıyla güzel bir ikili oluşturacak olan durum.
arkadaş hüsnü şenlendirici ise şen bir şekilde karşılayacağı hediye verişidir.
-aa canım hediyeye ne gerek vardı teşekkür ederim
-önemli değil tatlım bak sana zurna aldım
-ahaah çok şakacısın, ama öyle deme
-ne diyem mahmut mu diyem *
gereksiz masrafa girmektir.
_ Abi bu ney allah aşkına
* Ne neyi kör müsün zurna o zurnaaa.
"kızı gönlüne bırakırsan ya davulcuya kaçar ya zurnacıya" atasözüne inanılmıştır.
Arkadaşa " sen kız beklemeye devam et" mesajı verilmiştir.
güncel Önemli Başlıklar