bugün

düşünmeye bile üşenen insan türüdür.
abartıp mağazaya sokan da var. az önce arkadaşım seç birini dedi.
hediye almayı beceremeyen insan tipi sorusudur. örnek ben. hiç kimseye süpriz yapamadım hep bildiği şeyler vardı paketlerde. gereksiz hediyelerdense işe yarar şeyler almak daha mantıklı diye kendimi avutuyorum.
Hediye alma işini son güne bırakmış arkadaş eylemidir.
işine yaramayacak veya sevmeyeceği bir şey alacağıma sormayı tercih ederim. iyi değilim bu hediye konularında. Bu yüzden bu soruya "düşünmen yeter yeağğ" diyen samimiyetsiz arkadaşlarıma dansöze para yapıştırır gibi para sıkıştırıp "git istediğini al" diyorum. Tam bi odunum.
bizim arkadaş grubunda pastayı doğum günü sahibi getirdiği için şaşırtmayan sorudur.
ben de sorarım, sadece arkadaşıma değil kızıma, anneme, kardeşime, yeğenime çevremdeki herkese sorarım.
neye ihtiyacı varsa onu alırım. bana da sorulması hoşuma gider, son doğum günümde sadece bir arkadaşım sordu direk söyledim neye ihtiyacım olduğunu, pahallı dedi yarı yarıya aldık. ama en azından ihtiyacım olan bir şey alınmış oldu.

Benim durumum ise;
dolabım, üstüme olmayan kazak, gömlek dolu...kasım doğumlu olmanın dez avantajı her doğum günümde kıyafet alan kişi sayısının çok olması...ama arkadaşlar ben normal bedende bir adam değilim XXL bile bazen küçük geliyor bana...bana kıyafet almayın lan...hediye çeki verin ben gider alırım kendime...değiştirmeye üşeniyorum ( utanıyorum aslında ) belki bir gün zayıflarım umuduyla mal mal bekletiyorum dolapta kıyafetleri...
Saçma bir sorudur...

iyi bari 100 tl ver o Ne istiyorsa alsın.

Hatta hatta , “iban yolla hafız” deyin.

Tüm gelenekleri öldürdünüz, vicdansızlar...
Daimi olarak yaptığım şeydir. Hatta bir sefer laptop şarj kablosunu hediye paketi yaptırıp, doğum günü partisine gitmişliğim bile vardır.

Belki benim, kendim düşünerek alacağım hediye onun hayatına bir kolaylık katmayacaktır. Bilinmez. Bilinmezlikte bana gelmez. Çok asiyim ulan.
güncel Önemli Başlıklar