1. 1.
  genelde 3-5 arkadaş bir araya gelip aynı odada uyumaya çalıştıklarında ve muhabbet etmekten uyuyamadıklarında aralarından bir kişinin (genelde gözlüklü ve şişman olurlar) ciddi bir tavırla sorduğu sorudur. arkadaşlar tarafından pek iplenmez bu soru ve ''eee abi sonra ne oldu?'' denilerek muhabbete devam edilir.

  (bkz: gece uykusuna hasretim)
  2 ... ogzi
 2. 2.
  "sınavım var ve ona çalışıyorum" alternatif cevaplardandır.
  1 ... adonisdiyenickmiolur
 3. 3.
  uyku tutmadı abi ya, zaten canım sıkkın, yıllardır yalnız yatıyorum yatak da buz gibi zaten rererörörö diye cevap verilesi soru.
  1 ... jelib10
 4. 4.
  saat onu geçtikten sonra demlenen çayin ve yanina keyif vermesi için yakilan sigaralarin, peşi sira da eklenen o şerbet tadindaki sohbetin sona ermeğecegini mutaakiben söylenen sözdür.
  o kadar tatli gelir ki insana arkadaşlarla yapilan sohbet, içilen çay ve sigara, baska bir güzelligi vardir hani. o kiş günleri buz gibi havaya ragmen sırf ev kokmasin diye mutfağa geçip de içilen sigaralarin. sohbete devam edebilmek için açik pencerenin önünde, elimiz de tuttuğumuz sıcacık çayin bile ayri bir zevki yok degil hani. hiç bitmesin isteriz bazen , hele de işimize yarayacak bir söz olursa. bazen se dalip gideriz kendi iç dunyamizda hayaller alemine, seslenseler de duymayiz. okadar dalariz ki. "arkadaşlar' geç oldu neden uyumuyoruz" sorusuna, daha çay var ocakta içmek isteyen, ya da 'benzinlik kapandi mi acaba, sigara alsaydik' gibi saçma yanıtlarla karşılık veririz. ama hepsinden güzel olan sa ;o anlari yasadigimizi ileride unutmayacak olmamiz.
  ... zaubert rank
 5. 5.
  sabah hastaneye gidip erkenden sıraya girecegimiz için diye cevaplanası.

  (bkz: uyursak uyanamayız)
  -2 ... zeytin guzelmis
 6. 6.
  kızla konuşmakta buna bir sebeptir. ne zaman o uyur sende uyursun.
  1 ... tek yok puyol
 7. 7.
  (bkz: sen uyursan herkes ölür)
  1 -1 ... system error
 8. 8.
  çünkü arkadaşlar geldi yeterli yatak yok, 1 saat sonra sınava gitmek için kalkacaklar o zaman uyuyacağım diye cevaplanabilecek soru.
  ... bok var yen mi
 9. 9.
  (bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)
  ... kaostansorumludevletbakani
 10. 10.
  çünkü moralimiz bozuk çünkü bilinçaltımız dolu çünkü üzgünüz biz bizi anlayan birilerine ihtiyacımız var. O kişide olmadığına göre?

  Bir soru.
  4 ... the thief