1. 1.
  dersin 20.dk. doldurmus olmasına rağmen hocanın gelmemesi ile sınıfta baş gösteren müşkülat. 30.dk dan sonra sınıfta beyin fırtınası yapılarak dersin düştüğü sonucuna varılması fakat 2 tane ineğin bunu kabul etmeyerek "hayır kardeşim olurmu öle şey ben hocayı beklicem" diyerek dersi düşürememe sorunsalıdır.
  2 ... msn
 2. 2.
  ilkokulda ve ortaögretimde bos ders olarak anılan durumu arkadaşlarına ifade eden gencimizdir
  2 ... eru
 3. 3.
  tamamen saçma bir cümledir, bir üniversite öğrencisinin derslere girme zorunluluğu yoktur, devamsızlık hakkını kullanmak yerine sınıfı gaza getirmek için kullanılır, ama mutlaka sınıf kararına uymayan bir kıl çıkacaktır.
  1 -1 ... anthrax
 4. 4.
  bu cümleyi her duyduğumda,,söyleyenin ardında e hadi kaldır o zaman diye bayat bi esprinin yapıldığı basit uyarı cümlesi...ve asla gerçekleşmeyen..hoca bu cümlenin ardından derse girer ztn...zaten hoca bunu adrenalin olsun,öğrenciler bi gaza gelsin diye yapar...
  1 ... fayaka
 5. 5.
  ben çıkıom ders dinlemicem millette peşimden gelsin manasına gelir yoksa zaten yoklama fln yok *
  ... say
 6. 6.
  Ardından gelen eğlence ve coşku edasıyla bütün sınıfta (bkz: sise cevirmece), (bkz: uzun esek)ve (bkz: isim şehir)gibi oyunlarla okulda en çok özlenen anlar olmuş durumdur...
  1 ... the godfather
 7. 7.
  ders düştü nidalarının arkasından hocanın gelmesiyle derse girme hevesinin son kırıntıları çoktan süpürülmüş hoca kürsüsüne yerleşmeden 20 dk beklenen dersten koşarak uzaklaşılmıştır.
  1 ... doksanüç
 8. 8.
  zaten 45dk sonra hoca gelmezsw ders düser. bırakın inekler gelmesin *
  1 ... picasso
 9. 9.
  benim gibi garantici kişilerde şu tip bi ikileme neden olur.inekler yüsünden ne kadar gec de olsa sınıfta adam oldugundan hoca geldiginde yoklama alınır. herkes gider,inekler sınıfta bekler sende sınıfın kapısında bi arkadası bekliyo numarası yaparak hoca gelirse kayarım içeri diye sinsi bi plan kurarsın.bazen işe yarar bundan haberi olan normal arkadasların sana sen ne arıyodun derste derse. -yaaa hoca beni koridorda gördü zorla aldı bilader ben ne yapam dersin.
  1 ... amd
 10. 10.
  ders düşmez... mutlaka sınıftan bir hin oğlu hin çıkıp hocanın gelişini bekleyecek ve yapılacak olan dersten sinavda sorumlu tutulmanıza neden olacaktır.
  ... yakamoz isiltisi