1. 1.
  Biten veya bitmek üzere olan aşk ya da aşkımsı sürecin sonunda, birbirlerini hala çok seven kişilerin, yaşanılan anıların hatırına arkadaş kalmayı başarmaya çalışmaları.

  Zordur, arkadaş kalmak çünkü daha önce ona dokunmuşsundur, onun sevgisini hissetmişsindir. Bundan sonra arkadaşın olacaktır ve başka biri onu tutup hissedecektir, başka biri onu sevecek, senin yaptıklarını yapacaktır. Nasıl da dayanabilirsin buna? Nasıl başkasının onu senin sevdiğin kadar sevmesine izin verirsin hem de seninle arkadaşken, hem de seni o yeni sevgilisiyle tanıştırma ihtimali varken? Zordur, çünkü anılardan kurtulması derttir. Bir başkası onun elinden tutup, onu öpecektir belki de bunu sana pişkin pişkin anlatacaktır yeni arkadaşın, eski sevgilin. Zordur çünkü onunlayken elini tutmak isteyeceksindir. O bilmese de onu özleyeceksindir ama bir arkadaş olarak değil bir sevgili olarak. Belki o da seni özleyecektir ama bir karar alındı ya onu uygulamak gerekir ya..Beraberken gözlerinin içine bakmayacaksındır öyle ya, karar alındı bi kere allah korusun bir daha birbirinizi seversiniz cok yazık olur. Çok kötü bir şeydir çünkü bu. Yapılmamalıdır karar karardır, memleketi davası ya sanki..

  Kolaydır arkadaş kalmak çünkü onun huyunu suyunu bilip hareket edersin. Paylaşılanlar zaten çoktur mazide ve bu senin ona olan adımlarını temkinli atmana neden olur. Bilirsin neyi sevip sevmediğini, bilirsin onu. Kolaydır, çünkü iki tarafta bilir gerçek arkadaşlık olmayacağını.

  Ölümdür arkadaş kalmak, çünkü hala iki tarafta doğru şeyi yapıp yapmadığını bilmez. Şarkılar ve anılar, alınan kararı yıkmaya çalışır. ama karar karardır, bozmamalıdır.

  Can bulmaktır arkadaş kalmak çünkü yeni serüvenler seni beklemektedir. Başka kişiler başka heycanlar ve hatta başka tecrübeler. Hem o kararı ikiniz almışsınızdır bu senin suçun değildir. Keyfine bakarsın, hayatını yaşarsın. *

  iki taraf içinde kolay değildir bu. Kararsız kalmanın veya kavgaların, uyuşmazlığın sonunda alınan bir karardır bu ve en hayırlısı gibi gözükenidir. Unutmaktır aslında bu. Unutulmamak için alınan bir karar olsa da aslında, unutmanın ta kendisidir arkadaş kalmak.
  16 -3 ... hendrix
 2. 2.
  arkadaş kalınmadığı bilindiği halde kendi kendilerini kandırmak adına uydurulmuş yalan. *
  2 -1 ... minik kara balik
 3. 3.
  aslında olay eski sevgiliyle arkadas kalmaktır. ama hiç bir zaman gerçekle$mez asıl istenen eylem. böyle bir $ey görülmemi$tir. görmü$ olan ve hala da gören varsa bilsin ki yalandır. eski sevgiliyle arkada$ kalınmaz. kalınmaz çünkü daha önce size ait olan birini ba$kasıyla görmeye dayanamassınız. eğer ili$kinin az seven tarafı sizseniz bal gibi de arkada$ kalırsınız, ama bu sefer de kar$ınızdaki insan kalamaz. belki ili$kiden önce çok uzun süreli ve çok iyi bir arkada$lık geçirilmi$se olabilir, ama pek umutlanmamak lazım. elinde sonunda sevdiğiniz insanı daha önce sizinle yaptığı $eyleri ba$ka biriyle yaparken gördüğünüzde anlarsınız yapamayacağınızı.
  3 ... randy
 4. 4.
  birkaç ay kendinizi kasarak o kişiye "o" gözle bakmamaya çalışmak,ardından görüşmeleri azaltmak,en sonunda ise sokakta görünce bile selam vermemektir.
  (bkz: ben bunu yaşadım)
  2 ... vera
 5. 5.
  denendiğinde olmadığı anlaşılacak durumdur. ayrılanların %50 sinde taraflardan biri diğerine hala aşıktır onu başka biriyle görmeye dayanamaz, yani başta bir arkadaş kalma durumu söz konusu olsa bile, birinin yeni bir ilişkiye başlamasıyla son bulur. diger %50 ise birbirinden nefret ediyordur ki böyle bir durumda ne arkadaş kalınır ne de arkadaş kalmanın bir anlamı kalır.
  1 ... r duh
 6. 6.
  +arkadaş kalalım çükükcan lütfen.
  -deneriz aşkım, ayarlarız birşeyler.
  +ya ama çüco ya... ben ne diyorum sen ne yapıyorsun.
  -güzelim deneriz dedim ya işte, sen şimdi bırak onu bunu da gel yamacıma.
  +üfff boşuna tartışıyoruz galiba
  -seviyorum kızım seni. var mı lan öyle hemen arkadaş kalmak. sus bak dinle şu şarkıyı bizim şarkımızı çalıyorum.
  +....¿!
  (bkz: boşa kürek çekmek)
  1 -1 ... berserk
 7. 7.
  (bkz: eski sevgiliyle arkadaş kalmak)
  ... hendrix
 8. 8.
  deneyenlerin üstün çabalarından ve medeni cesaretlerinden dolayı alkışlanması gereken aktivite.. (bkz: önemli olan katılmaktı)
  -1 ... tiktak
 9. 9.
  daha önce Herhangi sahip olunan ve daha sonra yitirilen bir şeyi başkasında görmenin vereceği acıyı verir.
  ... hendrix
 10. 10.
  ilişkinin uzunluğuna , beraber paylaşılan şeylerin çokluğuna veya azlığına göre değişen bir durumdur. eğer yaşadığınız şeyler çok derin değilse arkadaş kalabilir ve başka birisi ile gördüğünüzde içiniz acımadan bu duruma dayanabilirsiniz.
  ... dancerinthedark