1. 1.
  12 sene oldu öleli, barıştı onun adı..gözleri masmavi, rizeli, sap sarı saçlı..bakan kızları yolunda sürgün eden bir güzel çocuktu barış..

  anasının gavur amı kadar adi şerefsiz olmuş bu dünya da tanıdığım en temiz insandı o..ama ne vardı daha 2 senelik dostluğumuzu çalmıştı hayat acımayıp..

  ulan avradını sktiğimin dünyası zaten veremediğin, vermeye korktuğun bazı şeyleri, dünya sevgisini ne bileyim işte fasa fiso şeyleri bir kerecik oldu da vermiş gibi yapmıştın barışımızla neden aldın onu bizden be neden yav neden..

  kader kısmet hastalık seni mi buldu be arkadaş, hala ciğer acısısın şu mahallede, geçmeye utanıp da yüzümüzü serdiğimiz o yerlerde..sana hasta olan kızlar evlenip çocuklarıyla parkta orada buradalar şimdi haberin var mı kardeş..bir dua edip geçtiler kim bilir, belki de etmediler bile, ulan belki de duymamışlardır bile..

  hatırlıyor musun yazın kumburgaza denize gitmiştik de paramız çıkışmamıştı bira almaya lan, sen yüzüme o huzur veren gözlerin ile nasıl da bakıp, boş ver ya denize geldik zaten olmasa da olur, derken ki gani gönlünü nasıl da saplamıştın kalbimize..hatıralar kafayı yedirtecek sen hala yoksun...

  olmayacaktı oğlum böyle ayrılık, erkenden gitmeyecektin, seninde hakkın yoktu buna, hayatında sana bunu yapmaya, tamam derler biliyorum erken giden cennete gider diye ama ayrılık kolay değil dostum..sen bilemezsin bunu.

  babandan çok korkardın he sen, ulan hep aklımda adem amcanın arabayı sana vermek istememesi..bilmiyorum ne halde şimdi o da..yok hiç gitmedim yalan olmasın o lanet olası günden sonra ..haklısın bizde adam değiliz, olamadık da zaten..vefasız alemin kanatlarında ki yerimizi aldık sorma gitsin abicim..sorma...utandırma...

  barış, barışım benim güzel kardeşim, ölmeyecektin aslan abicim sen, böyle bazen ot gibi sensizliğin verdiği sessizlikle hepimiz bir birimize bakıp sap gibi oturuyoruz arkadaşlar arasın da, kim bilir şimdi görüyor musun hiç oradan halimizi..

  rüyama da gelmedin ne zamandır he..heh aklıma geldi bak iyi ki, dur şimdi dur dur sorayım bakayım hele sana neden abicim gelmiyorsun abicim ya, küste değildik hani..ki kızdı bana ondan gelmiyor diyeyim..gel bari yüzünü görelim aslanım kurban olduğum kardeşim...bırak hurileri biraz da bize vakit ayır hırbo ehehe....tamam tamam ciddisindir sen şaka yaptım be abi hemen alınma..ama laf aramız da huriler de senin gibi yakışıklıyı bulmuşlar günlerini gün ediyorlardır he ahahah ulan hiç değişmedim ben ya gördüğün gibiyim hala amk..

  ağlıyorum aga, bakma sen şimdi saçmalama laflarıma..seni çok özledim barış ben..anlatamıyorum sevginin yokluğunla birleşip hançer gibi yüreğimde durmasına..satmışım bu dünyanın anasını sen yoksan ne fayda eder, kızlarmış, arabalarmış, paraymış pulmuş boş lan hepsinin ciğerine kurşun sıkayım amk !!..al vallahi billahi hepsini çöpe atarım sen bir geri dönsen, o kadarlık dünya bu, götoş alem işte..

  geriye bakmamak da elde değil..unutamıyor insan dostum sen bilemezsin, gitmesi kolaydı koyması da çünkü değil mi arkadaş?

  çok özledim oğlum ben seni..ya çık ciğerimden ya ben de geleyim barış, çok özledim..

  edit: yazı hatası.
  20 -2 ... iki yumurta bir sucuk
 2. 2.
  yakın arkadaşınsa insanı travmaya sokacak bir durum.
  canından bi parça gitmiş gibi olur.
  6 ... felixpilgrims
 3. 3.
  hayata isyan ettiren olaylardan birisi olsa gerektir. allah kimsenin başına vermesin.
  ... beyaz zenci 25ctm
 4. 4.
  acı bir durumdur. allah sabır versin, mekanı cennet olsun.
  2 ... papa jupiter
 5. 5.
  acı bir telefon, duydun mu o ölmüş.

  aklımda binlerce soru belirdi. canım, sıra arkadaşım, dostum, gözlerinin içi gülerdi be ayşe.

  acıdı mı canın son nefesini verirken, kim vardı yanında, eşin ağladı mı, en son gözlerin ne gördü. sen çok sevmiştin, öyle evlenmiştin, nasıl bıraktın eşini de gittin.

  hayat bize güzeldi, hayat güzeldi be ayşe.

  dua ediyorum şimdi sana, kara toprağa koymuşlar, birkaç saattir bembeyaz tenine toprak değiyor.

  canın yanmasın ayşem. allah mekanını cennet etsin.
  2 ... dibi dibi rek