bugün

Biten veya bitmek üzere olan aşk ya da aşkımsı sürecin sonunda, birbirlerini hala çok seven kişilerin, yaşanılan anıların hatırına arkadaş kalmayı başarmaya çalışmaları.

Zordur, arkadaş kalmak çünkü daha önce ona dokunmuşsundur, onun sevgisini hissetmişsindir. Bundan sonra arkadaşın olacaktır ve başka biri onu tutup hissedecektir, başka biri onu sevecek, senin yaptıklarını yapacaktır. Nasıl da dayanabilirsin buna? Nasıl başkasının onu senin sevdiğin kadar sevmesine izin verirsin hem de seninle arkadaşken, hem de seni o yeni sevgilisiyle tanıştırma ihtimali varken? Zordur, çünkü anılardan kurtulması derttir. Bir başkası onun elinden tutup, onu öpecektir belki de bunu sana pişkin pişkin anlatacaktır yeni arkadaşın, eski sevgilin. Zordur çünkü onunlayken elini tutmak isteyeceksindir. O bilmese de onu özleyeceksindir ama bir arkadaş olarak değil bir sevgili olarak. Belki o da seni özleyecektir ama bir karar alındı ya onu uygulamak gerekir ya..Beraberken gözlerinin içine bakmayacaksındır öyle ya, karar alındı bi kere allah korusun bir daha birbirinizi seversiniz cok yazık olur. Çok kötü bir şeydir çünkü bu. Yapılmamalıdır karar karardır, memleketi davası ya sanki..

Kolaydır arkadaş kalmak çünkü onun huyunu suyunu bilip hareket edersin. Paylaşılanlar zaten çoktur mazide ve bu senin ona olan adımlarını temkinli atmana neden olur. Bilirsin neyi sevip sevmediğini, bilirsin onu. Kolaydır, çünkü iki tarafta bilir gerçek arkadaşlık olmayacağını.

Ölümdür arkadaş kalmak, çünkü hala iki tarafta doğru şeyi yapıp yapmadığını bilmez. Şarkılar ve anılar, alınan kararı yıkmaya çalışır. ama karar karardır, bozmamalıdır.

Can bulmaktır arkadaş kalmak çünkü yeni serüvenler seni beklemektedir. Başka kişiler başka heycanlar ve hatta başka tecrübeler. Hem o kararı ikiniz almışsınızdır bu senin suçun değildir. Keyfine bakarsın, hayatını yaşarsın. *

iki taraf içinde kolay değildir bu. Kararsız kalmanın veya kavgaların, uyuşmazlığın sonunda alınan bir karardır bu ve en hayırlısı gibi gözükenidir. Unutmaktır aslında bu. Unutulmamak için alınan bir karar olsa da aslında, unutmanın ta kendisidir arkadaş kalmak.
arkadaş kalınmadığı bilindiği halde kendi kendilerini kandırmak adına uydurulmuş yalan. *
aslında olay eski sevgiliyle arkadas kalmaktır. ama hiç bir zaman gerçekle$mez asıl istenen eylem. böyle bir $ey görülmemi$tir. görmü$ olan ve hala da gören varsa bilsin ki yalandır. eski sevgiliyle arkada$ kalınmaz. kalınmaz çünkü daha önce size ait olan birini ba$kasıyla görmeye dayanamassınız. eğer ili$kinin az seven tarafı sizseniz bal gibi de arkada$ kalırsınız, ama bu sefer de kar$ınızdaki insan kalamaz. belki ili$kiden önce çok uzun süreli ve çok iyi bir arkada$lık geçirilmi$se olabilir, ama pek umutlanmamak lazım. elinde sonunda sevdiğiniz insanı daha önce sizinle yaptığı $eyleri ba$ka biriyle yaparken gördüğünüzde anlarsınız yapamayacağınızı.
birkaç ay kendinizi kasarak o kişiye "o" gözle bakmamaya çalışmak,ardından görüşmeleri azaltmak,en sonunda ise sokakta görünce bile selam vermemektir.
(bkz: ben bunu yaşadım)
denendiğinde olmadığı anlaşılacak durumdur. ayrılanların %50 sinde taraflardan biri diğerine hala aşıktır onu başka biriyle görmeye dayanamaz, yani başta bir arkadaş kalma durumu söz konusu olsa bile, birinin yeni bir ilişkiye başlamasıyla son bulur. diger %50 ise birbirinden nefret ediyordur ki böyle bir durumda ne arkadaş kalınır ne de arkadaş kalmanın bir anlamı kalır.
+arkadaş kalalım çükükcan lütfen.
-deneriz aşkım, ayarlarız birşeyler.
+ya ama çüco ya... ben ne diyorum sen ne yapıyorsun.
-güzelim deneriz dedim ya işte, sen şimdi bırak onu bunu da gel yamacıma.
+üfff boşuna tartışıyoruz galiba
-seviyorum kızım seni. var mı lan öyle hemen arkadaş kalmak. sus bak dinle şu şarkıyı bizim şarkımızı çalıyorum.
+....¿!
(bkz: boşa kürek çekmek)
(bkz: eski sevgiliyle arkadaş kalmak)
deneyenlerin üstün çabalarından ve medeni cesaretlerinden dolayı alkışlanması gereken aktivite.. (bkz: önemli olan katılmaktı)
daha önce Herhangi sahip olunan ve daha sonra yitirilen bir şeyi başkasında görmenin vereceği acıyı verir.
ilişkinin uzunluğuna , beraber paylaşılan şeylerin çokluğuna veya azlığına göre değişen bir durumdur. eğer yaşadığınız şeyler çok derin değilse arkadaş kalabilir ve başka birisi ile gördüğünüzde içiniz acımadan bu duruma dayanabilirsiniz.
'impossible is nothing'i haksız çıkaracağı kesin olan denemelerdir.
zordur ama başarılabilir. ama hiçbir zaman can ciğer arkadaş olamassın.
taraflardan birinin karşısındakine içten içe hala bişeyler hisstemesinin sonucu olarak ortaya atılan ütopya.Muhtemelen ya çok kısa sürer, yada bazen yatakta devam eder.
baskasiyla sevismek istiyorum ama senden de bir anda kopmak istemiyorum demenin bir baska yolu
yalandır, yalandır, yalandır!
başarılı olunabilecek bir eylemdir. bayramlarda, yılbaşında, doğumgünlerinde birbirinizi arar, 3 ayda bir, başka arkadaşlarınızın da olduğu ortamlarda buluşursanız neden olmasındır.

(bkz: denemeye inanmak)
(bkz: arkadaşlıkla dostluk arasındaki ince çizgi)
denemekle kalınılan genelde taraflardan birinin anlaşmayı bozması sonucu yalaklaşan faaliyet.
(bkz: geç babam bunu)
eger baska birisiyle ask yasamıyorsanız basaramayacağınız denemedir.
(bkz: saçmalık)
cam kırıldıktan sonra vazo olur mu?
eski sevgilden taze taze dost olur mu?
yıkılan saraydan gecekondu olur mu?
at kılından yahni olur mu?
hazan yapragindan cennet bahcesi olur mu?
olmaz....
geçeceksin bu işleri,
tasıyacaksın sırtında kendi yükünü
tırmanacaksın yokuslari yek basina
belki vararsin huzur-u mahsere
yahut safi huzura
ama böyle gidersen varirsin hayaller alemine,
sonra güler elalem senin haline,
dönersin hayal-i fenere,
gakgak kargalar bile,
mabadiyle gülerler haline.
işler yolunda gitmiyodur,onlada yada onsuzda olmuyodur, herşey bitmemiştir. ya çocukluk edip; bir daha sokakta görünce yüzüne bakmamayacak yada birbirinizi kandırıp arkadaş kalmayı oynıyacaksınızdır.
(bkz: iki ucu boklu deynek)
arkadaş gibi davranıp, gezmek ama ara sırada alkol ya da cinsel çekimin etkisiyle sevişmek şeklinde gelişen olgu.
gereksiz bir atraksiyondur. hatta süper gereksiz bir atraksiyondur.. arkadaş kalıp napıcaksınız, birlikte sinemaya, tiyatroya, sergilere mi gideceksiniz.. sevgilisiyle olan sorunlarını mı dinleyeceksiniz.. çok modern takılıyoruz, medeni insanlarız kisvesi altında insanın kendi kendine acı çektirmesinden başka bir şey değildir bana kalırsa.. cunku her gidenin geride biraktığı bir iz, ardında bıraktığı anılar vardır..

bunun bir ust versiyonu icin de ; (bkz: eski sevgiliye yeni sevgili ayarlamak)
denenen kişi eski sevgilisiyse ki büyük ihtimalle o olacaktır, sadece denenmekle kalacak olan eylem.
güncel Önemli Başlıklar