1. ?.
  genellikle amacı ders dinlemek olmadığı için kabak gibi ön saflara konuşlanmayı tercih etmemiş öğrencilerin oturdukları yer ve yarattıkları kaos itibariyle maruz kaldıkları ikaz.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. ?.
  (bkz: arka taraf)
  1 ... eru
 3. ?.
  lise ve dengi okullarda sıkça duyulan uyarı. arka taraftakiler muhtemelen erkektir.
  1 ... korncu21
 4. 1.
  lisenin ağa ve kafa tayfasının arka sıralara geçerek, fenerbahçenin durumunu şiddetli bir şekilde tartışması sırasında hocanında fenerbahçeli oluşundan dolayı hisettiği ezikliği bastırmak için genellikle arka sıradaki öğrencilere dediği laf.
  4 ... trda
 5. 2.
  şehirlerarası yolculuklarda, muavinin, rahatsız olan yolcuların şikayeti üzerine en arka koltukta oturmakta ve aşırı yüksek sesle sohbet edip gülmekte olan yolcuları uyarmak için kullandığıdır.
  -1 ... legend of the stranger
 6. 3.
  her ders duyduğum ve artık adım gibi olan, hocaların kibar bir biçimde dışarı atmadan önceki son uyarısıdır.
  ... meksikaliyarimekmek
 7. 4.
  arka taraftaki kişiler tarafından garipsenen bir söylem.. * *
  ... inisiyatif7
 8. 5.
  ders boyunca muhabbetin arka tarafta döndüğünü düşünen hoca söylemi. en öne oturun saatlerce muhabbet edin hoca bişiy demez ama arkada iki kelime fısıldayın, başlar arka taraf ne çok konuştunuza.
  ... yoga yapan mistiq kedi
 9. 6.
  konusan ogrencinin arka tarafa gececegine kendini inandirmis ogretmen ikazi. ilkokulda cok duyar, teneffuste de arka siradaki arkadaslardan "ibneler siz konusuyorsunuz adam bize kiziyor" cumlesi esliginde dayak yerdik, eheihie, boyle de ibneydik biz.
  ... der meister
 10. 7.
  (bkz: arka taraf seks yapmayın)
  1 ... achtung