bugün

arjantin devletinin ulusal meclisinde 1915 yılında ermenilerin soykırıma uğradıklarını kabul etmesi olayıdır.

http://www.sabah.com.tr/2006/12/02/siy113.html
açıklama dışişleri bakanlığından derhal yapılmıştır. tahmin edin ne yaptık derhal;
(bkz: turkiye nin sert tepkileri)*
(bkz: sende mi brutus)
kim kabul ederse etsin, biz kabul etmedikce kimse bize bisey yapamaz, yaptıramaz.
(bkz: arjantin in alis veris merkezi soykirimi)
arjantın ilk önce aç karnını doyursun, esnafın dükkanlarını talandan korusun, sonra bizimle ilgili şeylere burnunu soksun diyebileceğim durumdur.
buenos aires'de havaların bozulduğuna işaret olan olay.

(bkz: falkland kurtuluş örgütü)
(bkz: şili yi genişletelim kampanyası)
(bkz: arjantin noluyo götün başın oynuyo)
(bkz: forever brasil)
(bkz: arjantin e soykırım yakıştıralım kampanyası)
(bkz: arjantin kudurma falkland ı unutma)*
her ne kadar bizi ilgilendirmez diyerek geçiştirilebilecek bir hadise gibi gözüksede aslında öyle yabana atılmaması gereken bir hadisedir. şöyleki; efendim arjantin kim oluyor? yani hakikaten kim oluyor. biz bu ülke hakkında ekonomik krizi, basketbol ve futbolu dışında birşeyini biliyor muyuz? 10000 kişide 1 kişi falan arjantin hakkında şöyle böyle bilgi verebilir, en iyi bildiğimiz arjantin bira olanıdır, bir de fazla elleşmeli birşey olduğu için tangosunu biliriz o kadar. arjantin içinde aynı şey geçerlidir. türkiyenin başkenti neresidir bilemezler istanbul derler muhabbetini geçtim, türkiye nerede ermenistan nerede diye sorsak bilen çıkar mı? zannetmiyorum ki fazla çıksın. peki bu ülke nasıl oluyorda ermeni soykırımı vardır diyor? daha doğrusu kim dedirtiyor bu ülkeye ermenistan soykırımı vardır diye? nasıl belgeler var ellerinde? ne iddaa ediyorlar? bu gidişle yakında herkes kabul edecek olmayan bir şeyi sonra işin yoksa ayıkla pirincin taşını... fazla geç olmadan bizimde karşı atağa geçmemiz lazım. öyle bana ne, bize ne diyerek geçiştirirsek daha çok itibar kaybederiz, hem bunun sonu yoktur,bugün ermeni soykırımı, yarın başka birşey...
(bkz: almanların dünya kupasında arjantine döşemesi)
maçı izlerken sinir krizleri geçirmiştim. ama iş şimdi milli mesele olmuştur.
(bkz: bi sen eksiktin)
sabah gazetesinin götünden sallamanın en güzel örneğini gösterdiği sözde haberdir. zira arjantin ermenilerin en çok yaşadığı ülkelerden biri olarak bu yasayı yıllar önceden kabul etmiştir. sevgili sözlük yazarlarının bkz'lar vasıtasıyla arjantin'e laf sokmadan önce biraz araştırma yapmaları gerçeği görmelerine yeterli olacaktır.

(#300335)
(bkz: devlet buyuklerinin ermeni beceriksizliği)
(bkz: kendi entrysine bkz vermenin iticiliği)
ne anlarlar ki arjantinlilerdir. Oturup kato içsinlerdir.
binlerce mil uzaklıktaki ülkenin böyle bir karar vermesi çok saçma. ilk önce arjantin ingiltere'ye kaptırdığı falkland adalarına sahip çıksın. türkiye kıbrıs için neler yapıyor örnek alsın.
ilginç durum örneği...
(bkz: Allah allah ulen sana ne Psikopat mısın)
(bkz: Bi sktr git tango yap ya)
aç karnını doyursun önce o arjantin ondan sonra taa dünyanın öbür ucundaki meselelere bulaşsın.
tanım: geçmişinde ekonomik olarak büyük zorluklarla karşılaşan arjantinin, kendisi ile hiç bir alakası olmaması halde böyle bir konuda hüküm kılması gerçekten garip bir durum teşkil etmektedir.
ermeniler arjantin'de bile lobi yaparken bizim kendi kendimize söylendiğimizin en güzel kanıtı. adamlar götü boklu arjantin'e bile soykırımı kabul ettirmişler. biz burada birbirimizi yiye duralım a.q.
(bkz: hani hepimiz ermeniydik)
(bkz: tutmayın küçük enişteyi) *