bugün

uzun olması dışında bir eksiği olmayan film. cem yılmaz her filmi ile kendisini bir adım öteye taşımaya devam ediyor aslında.
Baya oldu düşeli, 2-3 ay önce izlemiştim internetten. HD 720-1080p.
Ama sonra telif yiyip kaldırılmış da olabilir. Yandiske yedekleyen Bi arkadaştan almıştım.
Dayanamayıp yarısında kapattığım film. iyi ki sinemada izlememişim.
birazdan tv8'de. tv'de ilk.
Tv8, erşan kuneri sahnesinde çalan müziği değiştirmiş. Çünkü hatırlarsanız orijinal müzikte "ah ah oh" diye bir ses vardı.
Az önce ilk defa netflixte izlediğim film. Ama olmamış bu sefer. Gora ve arog'dan sonra...
Başıma birşey gelmeyecekse söylüyorum. Yeni izledim ve 15 senelik detayı yeni fark ettim.

--spoiler--

Arif ışık karakterinin soyadı ve bıyığı en başından beri Ayhan ışık'tan esinlenilmiş.

--spoiler--
dün akşam misafirlikte bir miktar maruz kaldığım sinema filmi.

sloganı şöyle olmalı: cem yılmaz kendini rezil ederken...
Güzel film en azından güzel bir denemedir.
Iki defa sinemada vidiledim. Tv8 de oynadi bir daha vidiledim.
görsel

bir cem yılmaz filmi.

hazır karakomik filmler'in vizyon tarihi yaklaşıyor, şu cem yılmaz'ın filmlerine tekrar bir göz atayım dedim. dün gece tekrar izledim. hani bir laf vardir; 'abi cem yılmaz'ın filmleri yıllar sonra değerleniyor yaa' diye, gerçekten doğruymuş. sinema'da izlerken de acayip gülmüş, eğlenmistim. Dün ise gerçekten çok farklı hisler uyandırdı izlediğimde.

film cem yılmaz'ın olsa da, yönetmen kıvanç baruönü. hani şu erkan oğur'un kliplerinden tanıdığımız klip, reklam yönetmeni. 'Neden kendisi çekmedi mi?' dedim ister istemez, genelde filmlerinde yönetmenlik de yapıyor cem yılmaz. büyük ihtimalle bu kadar görsel efektlere dayanan bir film için kendisi pek de uygun bir yönetmen değildi. gora ve arog'da da kendisi yönetmen değildi sanıyorum. Bu yüzden, bence de doğru tercih kıvanç bey olmuş.

kendine has bir dili var herifin, çok ilginçtir. yahşi bati filminden tutun da, pek yakında ve her şey çok güzel olacak filmine kadar, komik olduğunu düşündüğü her ne varsa kullanmış. e zaten hali hazırda yarattığı bir evren ve arif, 216, garavel gibi karakterler var. böylesine büyük bir filmin de kötü olmasına ihtimal yoktu.

vizontele tuuba'dan, zeki müren'e, kendi filmlerinden, barış manço'ya kadar bir çok da ayrıntıya yer vermiş. bunlar da hoş detaylar. pek yakında filmi favorim olmasına rağmen, arif v 216 beni biraz daha fazla güldürdü.

son söz; 20 yıl sonra çok daha değerli, komik görünecek filmdir.

Edit - ayrıca, yaptığı iş birebir quentin tarantino ile aynı.
anlamadığı için filme boş beleş demek.
film mi lan bu şimdi. her şey çok güzel olacak nerde bu nerde. recep ivedik filmlerinin bile bi konu bütünlüğü var ve güldürüyorlar. bu boşa zaman ve para kaybı.
Cem Yılmaz'ın yapımı vasat bir film. Yahşi Batı ve GORA ayarında bir film değil.
----------spoiler----------

-nasıl sıp diye buradayım ama? anında..
------------------------------------------------

-iyi insanlar yalnızca filmlerde olmaz.
**
sabri. yürek demekmis.
yüregi atan insandan korkmıcan, vicdanı olan insandan korkmıcan.
ve evet robotların bile kalbi var:)
**
-garibanlar. kendinize gariban demeyin. gariban derseniz ezen cok olur. siz sanatcısınız.
hocam, basımızın tacısınız. alınmadınız degil mi?
ve en kotu adam bile cocuk gibi. en uyanık adam bile yeri geldi mi en saf cocuk.
zenginler, sizden zengin oldugunuz icin degil, vicdansız oldugunuz icin nefret ediyoruz. vicdanlı davranırsanız sizi de severiz.
**
turist omerler, sadri alısıklar, filiz akınlar, ajda pekkanlar, ediz hunlar, gulsen bubikoglular, turkan soraylar, fatma girikler, emel sayınlar, bendeniz sezenler. ve burda saymamın imkanı olmayan nicesi.
hepiniz kalbimizdesiniz sırf filmlerde degil.
ama burda biz de bir filmdeyiz;)
ve de degiliz;)
**
-pamuk sekeri seni seviyorum. ilk aşkım.
-seni hic unutmıcam.
**
iyi insanlar yalnız filmlerde olmaz.
olaylar ustuste gelip insanoglu cig sut emmis, her sey cıkar olmus amına koyayım diye okkalı bir kufur savurmaya hazır ve nazır oldugunuzda aynaya bakın. belki insanların basına gelmesi gereken iyi insan sizsinizdir.
**
film izlemicez sadece, daha cok film cekicez beraber seyirci.
mucuk.
**
-sence kıvırabilir miyim?
-sende o ısıgı gördüm:)
**
-bizim robot mezdeke calınca dayanamaz. hemen oynar.

arif v 2016-cem yılmaz