bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 362.
    Hakkindaki hemen hemen butun elestirileri okudum.

Bence turkiye'de insanlar ikiye ayrilmis. Bir taraf a diyor, bir taraf b diyor.

C veya d diye bir secenegimiz yok. Bu konuda bile sucular bucular olmayi becerdii bir sekilde.

Filme gelince artisi var, eksisi var.

Ben gittim, izledigime cok mutlu oldum. Filmin her tarafi ilginc detaylar ve ufak esprilerle doluydu. Hatirda kalacak 5-6 tane cok iyi espri veya sahne vardi.

Roman oyunu, magazinci cocukla kavga gondermesi, arif'in popstarlasma surecinin tamami falan bunlara dahildir.

Kotu olan ne vardi... Senaryo bir tik daha derli toplu, kompakt olabilirdi. Ucak sahnesi mesele tamamen kesilip atilsa bile olurmus. Bunun yerine distopya cagi uzatilip seyircinin odagi arttirilabilir, cok farkli sakalar yapilabilirmis.

Onun otesinde uzun uzadiya cem yilmaz'in cv'sinin uzerinden elestiri yapanlarin bence bir problemleri var.

20 lira para verdiniz diye cem yilmaz veya ozan guven, seda bakan vs. Sizin maasli elemaniniz olmuyor ki.

Cidden cok tuhaf bir elestiri anlayisi var cok insanda. Ilginc.

Belli ki mazide kalan sadece yesilcam kulturu degil. Saygi, tevazu falan onlar da kalmis.
    8 -2 ... the godfather
  2. 363.
    abartılmış balon bir filmdir. nokta.
    -1 ... cynd
  3. 364.
    arkadaş 3 saat değil türk filmi dünya klasiği olsa, görevimiz tehlike, kill bill 3, gorg brad bit ancelina ortak filmi filan çıksa filan yine sinemada çekilmez.
    geçti o zamanlar.
    ... kilise sarapcisi
  4. 365.
    benim gibi nostalji seven biri için güzel bir film, göndermeler de on numaraydı. renkli ve güzel bir filmdi.
    4 ... bedreddin
  5. 366.
    ne komik ne de değil. kötü değil ama. sonuçta cem yılmaz. mecburen gülüyoruz.
    ... symphonies
  6. 367.
    filmde reklamlar, tam yerine gelmiş. hatta reklama gülüyorsunuz dahi.
    1 ... ivanovna
  7. 368.
    arog da ilk çıktığında millet itin götüne sokuyordu. şimdi de bu film için "arog kadar efsane olamamış" falan diyorlar. bu ne perhiz, what is this?

ayrıca biri "şahan yapsa bu filmi, itin götüne sokardınız" demiş. e çüş be kardeş. hakikaten çüş be. yavaş gel biraz. bu dediğine sen inanıyor musun?

film güzeldir. adamlar 5 yaşındayken gora'yı izlemişler, aynı tadı almak istiyorlar. lan "dalyarak", mümkün mü bu? senin o yaşta izlediğin her şey şu an izlediklerinden daha güzel gelecek tabii. te allah'ım...

(bkz: kaç yaşındasın sen)
    -3 ... zurarda
  8. 369.
    filmde çok büyük iki tane mantık hatası var.

1) zaman makinesini istedikleri zaman kullanbiliyorsalar neden geldikleri anda kullanmadılar?

2) gerçek dünyada yarım saat geçmişti filmde. o kadar askeri polisi nasıl atlattılar?

açıkçası beklediğim kadar da komik değildi.

--spoiler--
    donald trump'ın aradığı sahne fragmanda vardı ama filmde yoktu.
    --spoiler--
    1 -1 ... 7777777
  9. 370.
    Hmmm. Demek beğenmedin. Sen sanat aşığısın filmden anlayan bir insansın.

Bir şeyi beğenmemek için beğenmeyen insan kadar mutlu olamayacak bir insan o la maz.
    ... beyaz kola
  10. 371.
    internette ki yorumlara bakılırsa izleyenleri ikiye bölmüş cem yılmaz filmidir.

1.Tayfa: Hiç bir espriye gülmedik , espriler zorlamaydı.

2.Tayfa: Filmde emek var , gülmekten ölmedik ama istediğimizi bulduk.

Ben izlemesemde cem yılmaz filmi diye 2.tayfaya da , filmi izlemediğim için 1.tayfaya da katılmıyorum *
    ... nowsonlyks