bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 342.
    arif v 216
    ... jimmy tudeski
  2. 343.
    Hiç uzun uzun yazmayacağım. Çok ciddi bir anti propagandaya maruz kalan çok özel bir film. Şaşırtsın beni güleyim diyene aşırı küfür ve kaba Saba sahnelerle değil ince göndermelerle gelmişler. Shining filmini izlememiş adama neyi anlatacaksın? Zeki Müren i tanımayan tipe neyi anlatacaksın?

Bir tarafta, belli karakterleri hangi oyuncu oynayacak diye interneti ters düz edenler var, bu film onlara hitap ediyor. Hiç benzememiş şuna buna diye burun kıvıracaklara değil. Bu arada ben Ayhan ışık ı Zeki Müren den bile fazla beğendim, çok az sahnesi vardı oysa.

Elbette eleştirilecek yerleri var. Ürün yerleştirme konusuna daha profesyonel yaklaşmaları gerek en kalitesiz iş bu filmde ürün yerleştirme olmuş. Pervin karakteri niye vardı, Garavel ile ilgili gelişme niye 1969 yılında oldu, aksiyon sahnesi gerekli miydi tartışılır. Ama bu kadar emek verilen filme saygı duyacaksınız. iyi insan olmak bunu gerektirir.
    1 -2 ... kelkeshoze
  3. 344.
    yeni bir cem yılmaz filmidir. filme gitmeden önce şuradan biraz bilgi alayım, ona göre gidip gitmeyeceğime karar vereyim dedim. herkes yazıp çizmiş ama film sinemada izlemeye değer mi değmez mi hala çözemedim.
    1 ... mecburi istikamet
  4. 345.
    deliha 2 çıkmış lan, iyisiniz yine!

bu filme* laf edenler, deliha filmine 16 milyon lira hasılat yaptırmış.
    şunu bi anlayın sayın amkoduklarim, herhangi bir sey siz begenmiyorsunuz diye kötü olmaz.
    4 -3 ... 0fu0
  5. 346.
    Sosyal medyayı ve gündemi takip etmeyen cem yılmazın önceki arog ve gora ve bir iki filmini izlemeyenlerin bazı mizahları anlamayacağı espriler komik sahneler ve üst üste yapılmış espri combosu güzel akıcı giden sahne oyuncakçı parven gruplara biraz bozuldu farklı yerden gelişebilirdi ama başarılı oyunculuk güzel mizah kahkaha tufanına tutmuyor film fakat 2 saat smile atıyorsunuz ekrana .
    ... gangstar
  6. 347.
    bu filme gülmeyenler ya göndermeleri anlamadılar ya da göndermeleri anlasalar bile mizah anlayışları çok daha değişik ve daha başka tip bir espri anlayışından hoşlanıyorlar diye özetlemek mümkün. Fakat bana göre ilk ihtimal çoğunlukta. çünkü yazılan yorumlara şöyle bir baktığınızda ' o ne ya pff olmamış ' tarzı ' snn be slk ' dan hallice yorumlar. cem yılmaz'ın stand up'larını da genelde birikimi olan, göndermeleri, dokundurmaları anlayabilen insanlar komik bulur.

ben cem yılmaz'ı severim ve filmlerini de izlenir bulurum. stand up'larını filmlerine göre daha komik bulurum. sadece bu sefer, sanırım cem bey sosyal medyayı bu filmin pazarlamasında çok fazla kullandığından ötürü büyük bir beklenti ile gittim ve beklediğim kadar güldüğümü ya da izlenir bulduğumu söyleyemeyeceğim. çok fazla güldüğüm sahneler de oldu ama bütünüyle baktığımda biraz daha gülmeyi beklerdim. yine de iyi geldi bu film. uzay, havadaki aksiyon sahneleri, türkçe pop güzellemeleri vb. sahnelerin fazlasıyla uzun tutulduğu kanısındayım. hani tarkan'ı aldık ama aman musti eksik kalmasın, ya kenan da arkadaşım ona da bi selam çakayım derken film 1786 dakikaya uzamış.

sinema dili olarak eleştirilebilir ama bence bir izleyin, şans verin. çok sevebilirsiniz.

sosyal medyada ayça tekindor'un yazdığı yorumu filmi izledikten sonra biraz vicdansızca buldum ama eleştiri nihayetinde eleştiridir ve filmdeki oyunculuğuna bayılsam dahi zafer algöz'ün hala saçma bir çıkış yaptığını düşünmekteyim.
    -1 ... ucgende alan
  7. 348.
    ismi arif v 216 olmasına rağmen arif'ten ibaret filmdir. ayrıca yarrak gibi filmdir espriler bile inanılmaz zorlamaydı. buna beğenip güleni idam edin bir şey yapın.

daha önce de söylediğim gibi, cem yılmaz denen o çakal bundan önce yaptığı ali baba , pek yakında , yahşi batı, av mevsimi gibi sikko filmler tutmayınca hemen zamanın en çok tutan filmi olan gora'nın devamını çekti.

sonuç olarak izlemeyin. vasat bir film.
    8 -17 ... kivilive
  8. 349.
    seda bakan ve çağlar çorumlu gibi filmin gerçek kimyası dışında ki oyuncuları kadroya almak ile bence büyük bir hata yapmış cem yılmaz. aynı zamanda neden 216 karakterini seçtin ki be cem abi komik bir karakter değildi zaten en başından beri. arif v garavel usta olsa eminim daha güzel bir şey çıkardı. ama cem yılmaz zaten goranın devamı gibi yapmamış filmi. iftarlık gazoz tarzı bir görüntüsü vardı filmin. tabi ki filmin güzel bir yanı var, oda farah zeynep abdullah.
    3 -2 ... strategic steps
  9. 350.
    filmin son 5 dk sındaki göndermeler bazılarına pis koymuş anlaşılan.
    1 -3 ... fulp piction
  10. 351.
    Gora, arog ve yahşi batı kadar olmasa da bence eğlenceli filmdi. Sonları biraz boktandı.
    3 -1 ... beyinsiz mahlukat