Cem yılmaz hayranı ve destekçisi olarak, farklı ama vasat bulduğum film.

Gönül isterdi ki, allandıra ballandıra anlatabileyim, gora kadar etkilenebileyim ama değil ne yazık ki.

Kast gereğinden fazla kalabalık ve filme bir kargaşa hakim.

En etkilendiğim karekter, elbette ki, zeki müren karekteriyle çağlar Çorumlu.

En gereksiz ve eğreti durmuş karekter ise , cem yılmaz' ın eski eşi ve çocuğunun annesi Ahu yaltuğ.
Sırf kadına kıyak olsun diye, zoraki üretilmiş bir rol, hoş olmamış.
Cem yılmaz gorada seviyeyi o kadar yükseğe taşıdıkı seyirci daha iyisini beklerken hep vasat filmlerle karşımıza çıkıyor bu filmde de aynı şey geçerli ben gidecek arkadaşlara gitmeyin diyorum bu adamlar reklam sayesinde filmlerini izlettirip cebimizi dolduruyoruz modun da artık bu moddan çıkılması lazım.
eğer bu filme gidip hikaye atmazsanız sizi sikmiyorlar..
Vasat film..Cem yılmaza tapininca saha entel gorunmuyorsunuz gençler..gerizekalınin teki de gelmiş bunu beğenmeyen recep ivedik izlesin demiş..Hayır efendim ben george carlin izliyorum genelde..götümun kenarınin mizah kültürü cem yılmazdan ibaret millete bok atıyor..ince esprileri gören tek zeki siz değilsiniz..ve evet film vasat..fragmandan belliydi ne bok olacağı zaten
beklentiyi çok yükselttiğinden dolayı sanırım bir tık daha aşağıda buldum ama çok detaylı, çok özenli ve gerçekten çok başarılı bir film. cem yılmaz' ın daha çok film çekmesi dileğiyle.
Kesinlikle çok kaliteli bir film ama komedi den çok dram ve nostalji vardı. Bu filme kötü diyen adam youtuberların çektiği filmlere gidiyordur.
Millet sahneler güzel ışıklar iyi yazmış. Kötüydü kardeşim hikayesi vasatdı. Recep ivedik ile karşılaştıranlar ayrı bir kafa zaten. Genel anlamda cem Yılmaz markasına yakışmamış bir film.
laga luga yok abi esnaf ağzı komedide iş yapiyor.
Boşuna para verdik amına koduğum filme. Storyleri sıraya koydum bi daha izlicem şimdi.
o kadar süper ve entelektüel milletiz ki film eleştirmeye gelince "yemekteyiz" programına bağlayıveriyoruz.

Lan sen değil misin
(kurtlar vadisini ve birbirlerine bön bön 10 dakika bakan ve konusu zengin erkek fakir kız aşkı olan) dizileri her gün izleyen?!?!?!

Şafak sezer gibi hem düşük bütçeli hem de ilkokul da güleceğim filmlerde dolmuş türk beyaz perdesine böyle film az geliyor.

Şimdi yaya yaya konuşanların yarısından fazlası 69 türkiyesi nin nasıl bir şey olduğunu bilmiyordur bile.
Filmde yer alan detayların 69 Türkiyesi ni yaratmak için ne kadar efor harcandığını da bilmiyordur.

Varsa yoksa kimin şeyi kimin neresinde onu izleyin aq. Biraz adam olun adam. Estetik kültürünüz yüksek olsun k.çımın film eleştirmenleri...
ivedik serileriyle karıştırılmaması gereken bir film. beklentiniz bu yöndeyse paranıza vede zamanınıza yazık olur.
soner yalçın ın film ile ilgili güzel bir analizi var, iyi ki cem yılmaz var.
dediği şu, bir kültablası için bile 3 gün düşünülmüş. zeki müren sahnesi için 350 tane tüy mora boyatılmış.. gibi gibi.. detay filmler için türkiye nin gurur kaynağı. bazen içeriği boşverip, kendinizi görsele bırakıp eğlenmenin tadını çıkarın.

yazının tamamı için;

https://odatv.com/hayatim...ilmaz-var-1201181200.html
Filmin senaryosu bence daha müsvette halde .

Hani senaryo yazarsın , dağınık olur vs en son toparlarsın .

işte toparlamamış bir senaryo var .

Gora da ciddilik vardı , bu yüzden komikti .

Bu film çok sulu.karışık sürekli bi aksiyon var dinlenemiyoruz .ama efektler efsane .

Cem yılmaz hayranıyım , artık kadronu değiştir .

Eleştiri yapacak adamlar al yanına .
Ben daha önceki tanımda "skeç" ifadesini kullanmıştım onu biraz açayım.

Film dediğin belli bir senaryo dahilinde olayların mantık örgüsü içinde aktığı bir yapım olmalı.

Komik sahneleri arka arkaya eklemek suretiyle film yapmak sinema sanatına hakaret bana göre.

Cem yılmaz komik bir adam , stand upları da harika ama sinema başka bir alan.

Sırf seyirciden puan toplamak için kameraya dönüp seyirci ile konuşarak duyar kasan ,mesaj veren şey sinema filmi değil daha önce yaptığı gibi olsa olsa reklam filmi olur.

Ben normalde izlemeyecektim ama bir arkadaşımın kuzeni kendini astı. Kızın hali kötüydü ben de sinemaya gidelim dedim.
Hiç uzun uzun yazmayacağım. Çok ciddi bir anti propagandaya maruz kalan çok özel bir film. Şaşırtsın beni güleyim diyene aşırı küfür ve kaba Saba sahnelerle değil ince göndermelerle gelmişler. Shining filmini izlememiş adama neyi anlatacaksın? Zeki Müren i tanımayan tipe neyi anlatacaksın?

Bir tarafta, belli karakterleri hangi oyuncu oynayacak diye interneti ters düz edenler var, bu film onlara hitap ediyor. Hiç benzememiş şuna buna diye burun kıvıracaklara değil. Bu arada ben Ayhan ışık ı Zeki Müren den bile fazla beğendim, çok az sahnesi vardı oysa.

Elbette eleştirilecek yerleri var. Ürün yerleştirme konusuna daha profesyonel yaklaşmaları gerek en kalitesiz iş bu filmde ürün yerleştirme olmuş. Pervin karakteri niye vardı, Garavel ile ilgili gelişme niye 1969 yılında oldu, aksiyon sahnesi gerekli miydi tartışılır. Ama bu kadar emek verilen filme saygı duyacaksınız. iyi insan olmak bunu gerektirir.
deliha 2 çıkmış lan, iyisiniz yine!

bu filme* laf edenler, deliha filmine 16 milyon lira hasılat yaptırmış.
şunu bi anlayın sayın amkoduklarim, herhangi bir sey siz begenmiyorsunuz diye kötü olmaz.
Sosyal medyayı ve gündemi takip etmeyen cem yılmazın önceki arog ve gora ve bir iki filmini izlemeyenlerin bazı mizahları anlamayacağı espriler komik sahneler ve üst üste yapılmış espri combosu güzel akıcı giden sahne oyuncakçı parven gruplara biraz bozuldu farklı yerden gelişebilirdi ama başarılı oyunculuk güzel mizah kahkaha tufanına tutmuyor film fakat 2 saat smile atıyorsunuz ekrana .
bu filme gülmeyenler ya göndermeleri anlamadılar ya da göndermeleri anlasalar bile mizah anlayışları çok daha değişik ve daha başka tip bir espri anlayışından hoşlanıyorlar diye özetlemek mümkün. Fakat bana göre ilk ihtimal çoğunlukta. çünkü yazılan yorumlara şöyle bir baktığınızda ' o ne ya pff olmamış ' tarzı ' snn be slk ' dan hallice yorumlar. cem yılmaz'ın stand up'larını da genelde birikimi olan, göndermeleri, dokundurmaları anlayabilen insanlar komik bulur.

ben cem yılmaz'ı severim ve filmlerini de izlenir bulurum. stand up'larını filmlerine göre daha komik bulurum. sadece bu sefer, sanırım cem bey sosyal medyayı bu filmin pazarlamasında çok fazla kullandığından ötürü büyük bir beklenti ile gittim ve beklediğim kadar güldüğümü ya da izlenir bulduğumu söyleyemeyeceğim. çok fazla güldüğüm sahneler de oldu ama bütünüyle baktığımda biraz daha gülmeyi beklerdim. yine de iyi geldi bu film. uzay, havadaki aksiyon sahneleri, türkçe pop güzellemeleri vb. sahnelerin fazlasıyla uzun tutulduğu kanısındayım. hani tarkan'ı aldık ama aman musti eksik kalmasın, ya kenan da arkadaşım ona da bi selam çakayım derken film 1786 dakikaya uzamış.

sinema dili olarak eleştirilebilir ama bence bir izleyin, şans verin. çok sevebilirsiniz.

sosyal medyada ayça tekindor'un yazdığı yorumu filmi izledikten sonra biraz vicdansızca buldum ama eleştiri nihayetinde eleştiridir ve filmdeki oyunculuğuna bayılsam dahi zafer algöz'ün hala saçma bir çıkış yaptığını düşünmekteyim.
ismi arif v 216 olmasına rağmen arif'ten ibaret filmdir. ayrıca yarrak gibi filmdir espriler bile inanılmaz zorlamaydı. buna beğenip güleni idam edin bir şey yapın.

daha önce de söylediğim gibi, cem yılmaz denen o çakal bundan önce yaptığı ali baba , pek yakında , yahşi batı, av mevsimi gibi sikko filmler tutmayınca hemen zamanın en çok tutan filmi olan gora'nın devamını çekti.

sonuç olarak izlemeyin. vasat bir film.
seda bakan ve çağlar çorumlu gibi filmin gerçek kimyası dışında ki oyuncuları kadroya almak ile bence büyük bir hata yapmış cem yılmaz. aynı zamanda neden 216 karakterini seçtin ki be cem abi komik bir karakter değildi zaten en başından beri. arif v garavel usta olsa eminim daha güzel bir şey çıkardı. ama cem yılmaz zaten goranın devamı gibi yapmamış filmi. iftarlık gazoz tarzı bir görüntüsü vardı filmin. tabi ki filmin güzel bir yanı var, oda farah zeynep abdullah.
filmin son 5 dk sındaki göndermeler bazılarına pis koymuş anlaşılan.
Tabii ki bi gora performansı yoktu. Yarıldım amanın onlar neydi öyle desekte taş oluruz. Ama gülemedikte diyemem. Eh işte.
snaplerden izlenilen film.
bu film tarantino yapımı olsa ağzınız kulaklarınızda izlerdiniz ibneler. sırf yurdum insanı yaptığı için illa çomak sokacaksınız.

adam hollywood efek kullanmış, geçmişe gidip damardan vurmuş. ayhan ışıklar, sadri alışıklar, filiz akınlar. hele ki zeki müren efsaneydi.

haa dört dörtlük değil ama gömeceğiniz kadar da kötü değil.
gora ve arog'dan sonra filmler daha cok renklendi, tempo olarak daha cok hızlandı ve yoruyor.

diyaloglar saçma ve yenilik yok.