bugün

az önce almanyanın büyük şehirlerinden olan essen deki sinemaya arif v 216 izlemeye gideyim ama önce bi seanslara bakayım dedim bakmaz olaydım,

ne göreyim deliha 2 ye ard arda 2 seans verilirken arif v 216 ya tek seans oda 10:30,

dedim gelsenkirchen de yakın belki orda değişiktir
daha fena deliha 2 ye 3 seans 18:00-20:30-22:45 olmak üzere
arif v 216 ya tek seans o da 23:00 da.
metropol olan köln de de durum gelsenkirchenin aynısı malesef.

demekki talep varki seans sayısı arif v 216 dan yüksek,
sonra düşündüm dedim ki
lan bu almanyadaki türkler ne kadar kro ne kadar genel kültür garibanı, ne kadar ezikler.
az bile söyledim bu mallara, bi insan deliha 2 yi niye izler ?
arif v 216 varken.

kalkıp da bunun savunulacak tarafı olduğunu söyleyenlere götümle gülerim, zevkler ve renkler konusuna gelince zevk meselesi demeyin kalbinizi kırarım, arif v 216 varken, deliha izleyenin zevksiz olduğu at tarrağı gibi ortada.
ki ne kadar az olsada türkiyeye kıyasla diğer çıtası yüksek türk filmlerinden(aile arasında, ölümlü dünya vs.) bahsetmedim daha,
yazık valla, allah akıl fikir versin bunlara, bu beyinle iyi yaşıyolar ben olsam kafama sıkardım.
hayır bi tarafta kaymak varken gidip sulandırılmış süt içmek niye, ki ikiside aynı fiyat :D.

ayrıca şahi görüşümdür bu arkadaşların cebinden parasını almak isten yönetmen senarist var ise okuyorsa bu yazdıklrımı derhal ceddin dedenli bol mehter marşlı osmanlısipor geri dönüyor yükseliyor şaha kalkıyor (diriliş misali,payitaht misali) bol poh pohlamalı bir film yaparsa bu enayilerin parasını cebe indirir, almancı amk ne anlar sanattan filmden, (sözüm meclisten dışarı)
imdbsi önemli değil film olsun yeter, hatta bunların içersine komedi unsurlarıda eklerseniz üç beşde tanıdık yüz tamamdır, yutubculara bile çektirseniz olur yani bu iş. büyük para kırarsınız.
yalnız türkiyede tutarmı bilmem.
deliha 2, 50-70 arası iq'ya sahip insanlar için yapılmıştır.
Deliha reklamsız 1.5 milyona ulaştı. Arif v 216 bol reklamla anca 4 milyonu zorladı. Bence deliha kazanmıştır. tabi.
alpagu1453 isimli arkadaşa küçük bi matematik hesabı yaparak bi kapak yapıp gideceğim, kapağa maruz kaldığın için kusura bakma 1453 nikli bamsa sikli alpagu arkadaş.
5 ocak arifini
12 ocak delihanın ise
bunların arasında 1 hafta var ise ki 7 gün yapar,
bugün de şubatın 2 si ise o zaman 3 gün sonra arifin 4. haftası olacak oluyor bundan 1 hafta sonra çıkan delihanın ise bil bakalım kaçıncı haftası oluyor
şimdi de bana matematik dersinde sen sınıfın en geri zekalı öğrencisimiydin? değilmiydin.
lan böyle mal gibi bilip bilmeden okumadan atlıyosunuz ya deli oluyorum senin gibilere,
amıkodumun trolü, bi oku, arif olmadı başka filmler var çıktası yüksek mal,
moderator admin arkadaşlar,
arkadaşa bi adet deliha 3 veya recep ivedik 6 verin, bide varsa trol etiketi şeetdirin yapıştırıverin..
birbirinden pek de farkı olmayan iki film. deliha belki daha mantıklıdır izlemedim açık ve net.