1. 1.
  sidney sheldon ın son derece sürükleyici ve heyecan dolu bir kitabı. türkçe'ye ismi "karanlık korkusu" olarak çevrilmiştir.
  --spoiler--
  new york, denver, paris, berlin... ilk anda kulağa çok masum gelen bu isimler, aslında birbirleriyle ilgisiz görünen pek çok ölümün gerçekleştiği yerlerdir.

  berlin'de bir kadın sokak ortasında ansızın yok oluverir. paris'te bir adam Eiffel kulesi'nden atlayıp intihar eder. denver'da küçük bir uçak dağlara çarparak parçalanır. manhattan'da doğu nehri kıyılarında bir ceset bulunur. önceleri tümü çok sıradan olaylar gibi görünse de bir süre sonra kuşkular tek bir yerde toplanır. burası, dünyanın beyin takımı olarak görülen kingsley grubu'dur.

  polisin yoğun araştırmaları sonucu, ölen kişilerin bu şirkette çalıştıkları anlaşılır. şirketin başkanı tanner kingsley, ölen iki adamın eşlerini görüşmeye çağırarak tüm mağduriyetlerinin giderileceğine ve eşlerinin ölümlerinin gerisindeki esrarın çözüleceğine dair söz verir. ama görünüşe göre geç kalmıştır. çünkü birileri onları yok etmeye karar vermiştir. ölümün kıyısından dönen iki kadını kim, neden öldürmek istemektedir?

  yoksa aslında bu kadınlar oyun içinde bir oyunun masum kurbanları mıdır?
  --spoiler--
  1 ... nil nil nil