1. 1.
  cnn türk kanalında yemek programı yapan ki$i.
  yaptığı yemekleri de ekran karşısında yiyor bir de. adamı hasta ediyor.
  1 ... suker
 2. 2.
  leblon’un sahibi arda türkmen 1975 doğumlu genç bir girişimci. lise eğitimini saint benoit fransız lisesi’nde alan türkmen, üniversite eğitimini bilgi üniversitesi'nde çift dalda yaparak işletme ve sahne gösteri sanatları bölümlerinden mezun olarak tamamlamıştır.

  iş hayatına öğrenci turları düzenleyerek başlamış, yine aynı yıllarda yürüttüğü işletmecilik deneyimleri ile yiyecek içecek sektörüne geçiş yapmıştır.

  2003 yılının sonlarına doğru kurduğu roka davet isimli catering firması bu zamana kadar pek çok başarılı organizasyonun yiyecek-içecek işlerini üstlendiği gibi türkiye'ye gelen pek çok yabancı yıldızın özel yemekleri için de tercih edilen isim olmuştur.

  metallica ve depeche mode gibi türkiye'ye yolu düşen önemli müzik gruplarının catering hizmeti arda türkemen'in şirketi ‘roka’ tarafından sağlanmaktadır.

  2008 yılının nisan ayında asmalı mescit'te açtığı leblon 11 isimli restorantı ise açıldığı yıl itibari ile 'time out yeme içme ödülleri'nde 2 dalda aday gösterilmiştir.

  leblon, daha sonra çağan irmak‘ın “issız adam” filmindeki alper karakterinin her akşam mesai sonrası oturup bir kadeh şarap içtiği o meşhur mekan olarak başarısına şöhreti de katmış ve bugün dahi ilk açıldığı gün kadar popüler ve kaliteli çizgisini korumayı başarmıştır. cnn türk'te her hafta sonu ekrana gelen arda'nın mutfağı programını hazırlayıp sunmaktadır.

  kaynak:http://www.cnnturk.com/yu.../person.aspx?personid=127
  1 -1 ... legendsneverdie
 3. 3.
  yemek programlarından nefret eden biri olarak bu adamı izliyorum hergün. bi kere yapmacık değil, öyle süslü püslü abuk subuk renkte komik giysiler giymiyor, yok hijyen kuralları bilmem ne diyip eldiven takmıyo, takmayı bırak adam icabında daldırıveriyo elini yemeğin içine hiç gocunmadan ve en önemlisi bu işi yapmaktan zevk aldığı çok belli bide zor yemekler yapmıyo geçen menemen yaptı adam ya bildiğin menemen.
  3 ... jessie
 4. 4.
  zilyon tane yemek programı var lakin bu adamı tek geçerim. adam yemeği özenerek yapıyor. kullandığı tavadan kaşığa kadar bir kalite söz konusu. diğerleri gibi ben süper ustayım havalarında değil. herif basitçe anlatıyor. tuttum bu adamı.
  2 ... reto
 5. 5.
  kız tavlamak adına yemek yapmam diyen şahıs.
  1 ... bursaray
 6. 6.
  müthiş yemekler hazırlayan bir kimse.
  ... yalniz erkek veteriner hekim
 7. 7.
  beyaz show da sözünün çok sık kesilmesine rağmen beyefendiliğini bozmadan durabilen güzel gülüşlü insan.
  programından aldığım tarifle ananaslı pizza yapacaktım. annem malzemeyi mundar etme dedi. bu da ayrı bir anı işte.
  5 ... dikkat liseli
 8. 8.
  yemeklere sürekli bu arkadaş diyen kişi.
  3 ... asfaloth
 9. 9.
  arkadaşlarını sürekli kesip doğrayan, fırına atıp hunharca pişiren adam. bari arkadaş deme ayıp amk.
  3 ... arsene lupin
 10. 10.
  konuşması, ali ece'ye benzeyen insan.
  1 ... mavi balina hem de minik