bugün

şu anda yaygın olarak satılan araçların hiç biri gerçekten arazi aracı öselliklerini taşımıyor.
50 cm lik bir kanalda bile takılma ihtimalleri çok yüksek.
arazi araçlarına en uygun dizayn at arabası dizaynıdır.
at arabalarının en büyük özelliği büyük tekerlekli olmaları ve şasinin tekerleklerin mümkün olduğunca en yüksek yerinne yerleştirilmiş olmasıdır.

geçen tarlalar arasında dolaşırken, (epey geniş tarlalar ama) böyle 50 cm lik dar bi kanalla karşılaştık. arabayı süremedik korkudan. takılsak kalıcaz ıssızda.
Ideali budur
görsel
Çeker olması öncelikle tercih edilmelidir, lastik ebatı, yüksekliği, etek tercihi isteğinize göre ayarlanabilir.
yükseltme, genişletme, lastik+jant modifiye ile birlikte sıradan bir 4x4 aracı arazi canavarı yapabilirsiniz.
mevcut örneklerden en ideal olarak gösterileni bile 120 cm tekerlek çapı olan bir at arabasının geçtiği yerden geçemez.
aks aralığı kısa olmalı. (bkz: suzuki jimny)
şu resimdeki arabayı al. ufak tefek değişiklikler yap. 1 m çukurdan bile geçersin.
şu halde bile 70 cm kanalı geçer.

https://tr.depositphotos....se-carriage-taking-a.html
geniş gövde, büyük arazi lastijleri ve saglam bir motor idealdir.
bundan yaklaşık 10 sene öncesine kadar uğraştğım, kitlerle yükselttiğim, dodik, şnorkel, 3,5 tonluk vinç, hella sisler ve üzerine otomatik açılıp kapanan çadır taktığım, 4000 cc benzinli kare kasa bir jeep cherokee xj'm vardı. güzel yapmıştım. dağ bayır orman nehir takılıyordum. sonra baktım hem benzin, hem vergi hem de yedek parça masrafı götüme giriyor. sattım.
yapacaksanız böyle yapacaksınız.
görsel
görsel
görsel
görsel
10 sene uğraşılanlar bile ana dizaynı bozuk olduğu için olmuyor. bozuk derken araziye uygun değil.
o jipin alt takımları yerden 35 cm yukarı da benim eski spring in geçtiği yerden anca geçer.
güncel Önemli Başlıklar