bugün

https://www.haberler.com/...ya-kadar-12162764-haberi/

süleyman soylu tarafından alınan karar.

beni kızdıran bir karar oldu. zira ne güzel kurallarımız var herkes uyacak tabelalar da değişsin türkçe olsun çok güzel peki neden sadece arapça olanlar? neden ingilizce olan tabelalar da değişmiyor?

şimdi buraya ingilizce ulusal dil diye eleştiren cahiller olacak ama kastettiğimiz genel isim değil özel isim.

yani sen oraya otel yerine türk hotel yazabilirsin ama world akvaryum telsim shop gibi özel isimleri ingilizce kullanırsan kusura bakma da nerde kural nerde türkçeyi koruma?

değişsin evet ama tamamı türkçe olsun. sadece arapça olanlar değil.
E hani din kardeşimiz falan?

Seçim öncesi güzel hareket.
neden astınız ki zaten?
bir yerlere mesaj vermek için mi?

beklediğiniz sonucu alamadınız mı?

not: hep derim bedevinin bokunda boncuk yok. bulanlarda ya din tüccarı ya sahtekar.
ağbi ne diyon sen ya? kur'an arapça, namaz arapça, günde beş kez arapça bağırır hoca, isimlerimiz arapça selamlamamız arapça, genel kültürümüz arapça,doğunca kulağa okunan ezan arapça, ölünce cenaze törenin arapça, peygemberin arap, dışarıda selamlaşman arapça, türklerin tamamı arap yalakası. he, tamam telsim shop değişsin, sen de haklısın, ara soyluyu çözer senin işi.
opec krizinden sonra 1974 yılında, cebi inanılmaz para görüp londraya akın eden araplar, karşıdan larşıya geçerlerken araba altında kalmasınlar diye, bütün kaldırım ve yaya geçitlerine: önce sağa bakın diye koca koca arapça harflerle ikaz yazıları yazmıştı londra belediyesi.

neden? çünkü ingiltere'de araçlar yolun solundan gider.
Evet fatih elleri görelim. Ses geliyor mu? Oylar reise değil mi? Gavura vurur gibi vuruyor muyuz oy pusulasına mührü?
ondan önce kılık kıyafet kanununa aykırı olarak elbise ile eteklerini savura savura gezen , siki daşşağı ortaya çıkan heriflere bunu yasakladınız mı ?
burası arabistan değil ve bu herifler de buna uyacaklar. daha neler var da akla gelen bu !
anlaşılan muhteşem sülüman gene şov peşinde.
görsel

Arapça kaldırılacak değil aksine hepsine gelecek. Ben öyle anladım.
Sonuna kadar katildigimdir;

(#41718724)
sosyal medyada dincileri çıldırtan olay. arapça ezan kaldırılır diye çıldırırsın anlarım da ulan tabela lan bu, arabistan mı burası?
çok faideli bir karar

bir de imam hatipleri kapatsalar.
Geç bile kalmışlar memleket Beyrut a döndü.
Yapılacağını zannetmiyorum sadece arapça levhaların değil tamamiyle ingilizce bulunanların da değişmesi gerekir.
güncel Önemli Başlıklar