bugün

inanmadigi dine ibaet etmeye zorlanan, ibadete davet edilen kisinin hakli soylemi.
bir anlık ergen haykırışı.

you should go to vatikan
türkçe ezan da okunmalıdır denilesi konudur.
artık bundan sonra akon ve diğerleri şarkılarını türkçe söylesinler. türk genci çok kızgın.
mozambik dilinde ezan dinlemesini tavsiye edeceğim yazardır.
(bkz: bi siktir git)

(bkz: hatta)

(bkz: bi siktir git çay koy)
anlamadığın o dilde ibadetini yapıyormusun diye sorulmalıdır.
aslında namaz kılacak da ezan arapça diye anlamadığından kılmıyormuş gibi bir hava estiren tümce bütünü.
(bkz: mış gibi)
ilginç bir serzeniş. ulan sanki türkçe okunsa imana gelip camiye koşacak.
yok yapmıyorsa karışma milletin ibadetine ezanına denilmelidir.
turkce ezan dinlese de sorun cikartacak kisilerin sloganidir. ticaret ve para icin islami kesime yaklasirken diger turlu sayar soverler filan. ramazanda yesile boyanan israil firmalari gibi iste.
ezan inanmayanları değil inananları ibadete davet eder, ayrıca arapça bilmediğiniz için mi ibadet edemiyorsunuz anlamadım?
inanmıyorsan bu çağrı seni niye bağlıyor, sen de tak kulaklığını müzik dinle.
sanki ezan türkçe olsa namaz kılacakmış gibi davranan riyakar insan söylemi.
(bkz: teravih vakti entry giren akpci)
ebu cehil söylemidir ve en azılı islam düşmanı olarak tarihe geçmiştir.

hristiyan avrupa da latince dua okumaktan tiksiniyorum diyen duyulmamıştır.

selman rüşdi' yi klonlamışlar, self production konumunda bırakmışlar. biz de buradan cevap yetiştiriyoruz.
hiç anlamadan dinlediği ingilizce şarkıyı türkçeye çevirme isteği duymazken, dinle diyanetle alakası olmayan ama bari en azından bir kulp takayım diye uğraşan kişi söylemi.

bu kişi sevdiği sanatçının dinini, dilini, ırkını umursamazken bir dinin evrensel dilini eleştirebilir. ezan namaza çağıran bir aracı. o namaza çağırıyor. sen bu kadar ibadet aşkıyla yanıyorsan türkçe ibadet et be mirim. kur'an'ın türkçesi yok mu? aç onu oku. niye bu kadar dokundu ki sana?

edit: bir de ibadet etmeye zorlanan diye bir tabir kullanılmış. çok enteresan. hiç insanların toplanıp camiye götürülüp 'hadi namaz kıl köpek' gibi bir olaya rastlamadım. oysa ibadetlrinden ötürü dışlanan, ibadet etmesine engel olunan çok insan gördüm. şimdi bu bakış açısı mı? at gözlüğü ile bakmak mı dersiniz..
(#19870840)
ezan hiç olmasın diyenlere ve arapça olmasına laf edenlere hitaben.
sanayicinin ateist olduğunu gösteren durum..nerde kaldı türk islam ülküsü ?
bende senin bu yazdığın entryden nefret edip, bu başlıktan gidiyorum. Sen de camii olmayan bi yere gidebilirsin.
ezan nasıl okunması gerekirse öyle okunur. Din doğmatiktir. Bu yüzden şahsın isteğine göre okunması talep edilemez. Tek çözümü o zaman ezan sesine uzak yerde oturulmalıdır.
teknoloji geliştiği için arkadaşa 5 vakit alarm ve bir kulaklık tavsiye ediyorum.
nokta.
teknolojiden bahsedip saçmalayan insan söylemi.
Sanki türkçe olsa namaza koşcak amk.