bugün

yazlık bölgelerde sık sık görülen hadise. mide falan bırakmadınız be araplar. gnam gnam şlöpss diyerek çıkardığınız homurtulara da alıştık ama bu çok ağır geldi be. ulan hadi kültür mültür hesabı yedin koca pilavı elle tamam, elini elbisene, kafana, götüne sürmen n'olucak? ilerleyin lan biraz.
Bazıları yenilen pilavın yağı koldan aşağı süzülmeyince, o pilavın tadını alamadıklarını söylerler.
el temizse, yeme işleminden sonra da yıkanıyorsa, sorun yoktur.

metal ve plastik gibi şeyler aracılığıyla tadılan gıdalarda, sonradan tespit edilen bir takım problemler olabiliyor. alüminyüm kaptan yemek yiyenlerde metal zehirlenmesi sonucu roma imparatorluğunun belirli bir kuşağının 50sinden önce ölmesi, muhammed ali'nin parkinsonu falan bu tür şeylerle bağlantılı.

tıpkı, perezervatifsiz seks kadar doğal bişey aslında:

hijyen yoksa iğrençtir, hijyenik ortamda mistir.
pirinç sulak toprak istediğinden araplar buna uzaktır.Muhtemelen bu davranışlarının altında hayatlarında ilk kez pilav yemeleri ve pilavın lezzetini bilmedikleri yatar.
yataklara, örtülere hatta ve hatta dolaplara kadar pirinç tanelerinin girmesine neden olur.

mersin gibi arapların sık ziyaret ettiği bir yerde herhangi bir otele gidilirse, dolapların dahi durumu görülebilir.
kismen dogrudur. araplar pilavi elleriyle yerler ancak once dassaklarina surerler ki dassak teri pilava aroma katsin.

(bkz: kaynak kicim)
zevklidir.
birçok kültürün diğer kültürlere garip ya da kötü gözüken alışkanlıkları vardır. araplar'a da bizim bazı özelliklerimiz garip gelebilir. önemli olan aşağılamadan anlamaya çalışmak ve ötekileştirmemektir. çünkü her ötekileştirme hareketi, yapanın kültürünü yavanlaştırır. kısaca anlamaya çalışmalı.
arap olduklarının kanıtıdır.
çatal, kaşık vs. eksikliğinden dolayı değil. hatta alası var. biliyorum da söylüyorum. içlerinde yaşamışlığım vardır. ilk zamanlar ben de oldukça garipsedim. hatta çocukluktur işte, 'sizde çatal, kaşık yok mu?' diye de sormuşluğum vardır. ama adamlar sadece güldüler tabi. neyse kısacası onların kültürü ile alakalı bir durumdur bu. bize iğrenç geliyor ama onlar için normal, sıradan bir durum. bizde onlara tuhaf geliyoruzdur, heralde.
son derece guzel ve güzide bir hareket. kaşıkla pilav yiyince bile eleştiri aldim ---xantinya napiyorsun catalla yenir pilav,
Boyle zihniyete kasik da firlatilip el ile yenerek cevap verilmeli.
(bkz: arap sen yeme bokunu çıkarıyorsun)

görgüsüzlüktür.
yamulmuyorsam lübnanlı kardeşlerimizde bardağı sürahiye daldırmak suretiyle su içiyorlar .
su içtiği bardak ile tekrar su içmeyen insanlardan daha makbuldür.
ayaklarıyla mı yesinler amk. senin gibi onlar da eliyle yemek yiyor.
tamamen kültür meselesi adamlar çubukla yiyorlar bir şey demiyorsun ama arap elle yiyince sorun oluyor. hay allah hata bende mi acaba ?
Sanırım geleneksel bir şey. Ancak çok sağlıksız ve bir o kadarda kötü bir görüntü oluşturan olay.
araplardan temizlik beklemek kadar aptalca olan eylemdir. Gelenek tabi bir şey diyemeyiz. Afiyet olsun yavrular. Yiyin gari.
sadece araplar değil, kazaklar da el ile yemektedir. bu bir kültür meselesidir.
bir porsiyon pilav kocaman kıllı elin avuç içi kadardır.
türklerin bagirsak corbasi,kokorec yimesi gibidir, gariptir.
bizim veya kazakların elle yemesi ile kıyaslanamayacak kadar iğrençtir arapların yeme şekli. ne adap vardır. ne de bir zerafet onlarda...

ayrıca türkler hiç bir zaman elle yemez eliyle tuttuğu ekmek vasıtası ile yenir. yöreye göre değişir ama benim memleketimde bunun adına sokum tutmak sokumla yemek denir.
Görgüsüz araplardır. ne güzel kaşık var hiç elle yenirmi, çinliler bile kibar insanlar çubukla yiyorlar.
eli olmayan arabin neresiyle yiyecegini merak ettigimdir.
hindistanlılar da elle yemek yiyor. hatta misafir olanlar çatal isterlerse, büyük ayıp sayılırmış ev sahibine.