bugün

arapların bilhassa karadeniz bölgesinden ev falan alarak oralara yerleşmeye başladığıdır. bir adanalı olarak çok sevindiğimiz olaydır. biraz da sizi sevsin bu araplar. yıllarca bunların elinden illallah ettik.
karadeniz’i yeryüzündeki cennet olarak görüyorlarmış. bu sebeple parası olan araplar karadeniz’de gayrimenkul satın alıyorlar neredeyse son üç yıldır.
Alsınlar.

Karadenizlilerden daha yobaz değiller. Bence bir mahsuru yok.
çok savablıdır, tüm karadenizi araplara satsınlar. caizdir. amen.
Sadece Karadeniz değil istanbulda da çok yayginlastilar.

Geçen asansorseydim 32.kata cikiyordum ve karşımda güzel giyimli bir Arap çocuk vardı telefonda arapça bişeyler konuştu falan filan sonra asansorden çıkarken bana iyi akşamlar dedi bende once anlamadim sonra duraksadim iyi aksamlar dedim ama sanki turk gibi dedi bunu hiç arap gibi değil bi bok anlamadim mk.
uydurmadır itibar etmeyiniz.

hangi karadeniz den?

yer söyle.
Laf olsun torba dolsun girdisi. Sürü psikolojisi lafı. ingilizlerin alması durumunda konuşulmayacak durum.
burada da hep serin yerleri işgal etmeyi de biliyolar haa.
pek çok zengin yalak versiyonu vardır ki, ramazanlarda amerikalara ingilterelere kaçar. oralarda oruç moruç yoktur, serin havada günlerini gün ederler.
skimde olmayandır. hele hele (bkz: #40150243) şöyle düşünenler varken müstahaktır.

şahsen kadıkoyde ikamet ediyorum bana giren çıkan yok bizim buralarda öyle kafalarına göre ev satmıyorlar yabancıya ev sahipleri bilinçli. he fikirtepe, ataşehir tarafında sitelerden aldıklarını duyyoruz ama orda da bir apartmanda 200 daire var devede kulak kalıyor.

ama karadeniz için durum vahim. gerçi dediğimiz gibi oranın çok bilmiş yerlisi düşünmüyorsa bizi hiç ilgilnedirmez baksana hem para getiriyorlarmış hem de müslümanlarmış daha ne olacak. yalnız şöyle bir durum var adamlar ev almıyor, aldıkları çoğu yer arsası ile birlikte apartman veya müstakil bina yani öyle kafana göre ne senin ne hükümetin yerinden edemeyeği türden edinim.

daha basit-anlayacağınız şekilde- adam mülk sahibi.

zamanı gelince ve muhitinizde çoğunluk olduklarında "muhitimizde türk istemiyoruz" diye ayaklandıklarında ortak paydanız olan din kardeşliğini hatırlatırsınız bu deve sken bedevilere tabi türkçe bilenini bulursanız.
parayı veren düdüğü çalar.

aynı toprağı yunan satın alsa sesiniz çıkmaz türk toprağı nasıl yabancıya satılır diye. derdiniz yabancıya toprak gitmesi değil hepimiz biliyoruz.
karadenizli vatandaşlar ıyyh pis araplar bizi arkamızdan vurdular deyip deyip milyon dolarlardan bağı bahçeyi kümesi onlara satıyorlar.
Arapların vizyonu bizimkilerden daha geniştir ellemeyin alsınlar.