1. 1.
  "mısır şerifi"!

  bak sen! neler de biliyormuş fetöcü küçük enişte...

  sayesinde aydınlandık!..

  not: şerif hüseyin aslında mısır şerifi olmayıp, hain nothingam şerifidir. robin hood bunun götünden kan almıştır. bu da benden nacizane bir katkı...
  4 -3 ... rumeli71
 2. 2.
  (bkz: Yahudi oyunu)
  2 -2 ... tenete
 3. 3.
  Çünkü bedeviler çıkarcı itlerden oluşuyordu ve ellerine verilen ingiliz silahları, türk kalelerine saldırmak için yeterliydi.
  1 ... yok herif
 4. 4.
  He yavrum he haçlı seferleri esnasında da haçlı tarafına geçen fatımileri unutmadık.
  2 ... ismail gaspirali
 5. 5.
  Evet ingiliz oyunu. Fakat sebep içimizdeki hainler.

  --spoiler--
  Turgut Özal: ihaneti Hasan Cemal'e sorun

  Özal’ın merhum gazeteci Yalçın Özer ile 25 yıl önce yaptığı mülakatın hiç yayınlanmamış bölümlerine ulaşıldı. Özal, Osmanlı’nın ihanetle nasıl yıkıldığı, hainlerin ingilizlerle işbirliğine ilişkin, bugüne de ışık tutan çarpıcı bilgiler aktardı. Merhum Özal, "ABD'ye verilen destek Araplarla ilişkileri daha kötü yapmaz mı?" sorusuna "Bunu Hasan Cemal'e sorun" dedi ve daha sonra Hasan Cemal'in dedesi Cemal Paşa'nın ihanetlerini anlattı.

  Merhum gazeteci Yalçın Özer'in, 1991'de dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile yaptığı ve 25 yıldır gizlediği bir mülakat, hem geçmişe hem de bugün yaşanan olaylara ışık tutacak açıklamalarla dolu.

  Özal, 1991'de dönemin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği başkenti Moskova'ya resmi ziyarete giderken, programı takip eden gazeteciler arasında Türkiye Gazetesi adına dönemin başyazarı Yalçın Özer de vardı. Ziyaretin Moskova'dan sonraki ayağı, o dönem Sovyetler'den kopmamış olan Ukrayna'nın Kiev şehriydi. Özal, bu gezi sırasında beraberindeki gazetecilere, bir bölümünü yayınlamamak üzere, çok önemli açıklamalar yaptı. Röportajda, yapılan tespitler, günümüze de ayna tuttu.

  HASAN CEMAL'E SORUN

  Gezi sırasında bir gazeteci, Turgut Özal'a, "ABD'nin Irak' a müdahalesine destek verdiniz. Zaten Arap dünyası ile Türkiye'nin ilişkileri 20'lerden beri iyi değil. Bu desteğiniz, ilişkilerimizi daha kötü yapmaz mı?" diye sordu. Özal bu soru üzerine Osmanlı'nın son dönemindeki ittihat ve Terakki yönetiminin önde gelen isimlerinden Cemal Paşa'nın torunu olan ve gezide yer alan yazarlardan Hasan Cemal'e seslenerek, "Bunu, siz Hasan Cemal'e sorun" dedi. Ama Hasan Cemal o sırada orada bulunamadığı için konu havada kaldı. Bundan kısa süre sonra, Yalçın Özer, beraberinde aynı gruptan bir başka gazeteci ile özel bir mülakat için yeniden Özal'ın yanındaydı. Yalçın Özer, "Bunu Hasan Cemal'e sorun" bölümünü açmasını isteyince, Özal şunları anlattı: "Bizim sıkıntılarımızdan birisi de ülkemizin sıcak kuşakta bulunmasıdır. Bu ülkelerde satılık insan bulmak çok kolay. Bir Almanı, ingilizi, Fransızı, Japonu ve bir Rusu satın alamazsınız. Osmanlı'yı yıkmadan önce içerden bazı kimseleri ingilizler satın almışlar. (...) ingilizlerden maaş alan Osmanlı Güney Cephesi Başkomutanı Cemal Paşa'ya (Hasan Cemal'in dedesi) talimat vererek, Şam'daki islam alimlerinin (ki Şam o zaman islami ilim merkeziymiş) genç kızlarını konağına getirmesi, onlara alkollü içki içmeye zorlaması ve tacizde bulunarak geri bırakılmaları istenmiştir. Bu emri alan (Cemal) Paşa, derhal bu işlemi yapmıştır. Bu yüz kızartıcı olaylar süratle Arap alemine yayılmış ve 'Osmanlı artık bozulmuş ve islami yoldan çıkmıştır' propagandası yapılarak , Araplar Osmanlıya düşman yapılmıştır. Özellikle Hicaz'da hazır bekleyen Şerif Hüseyin de işin esasını bilmeden ve duyduklarına inanarak Arapların Osmanlı aleyhine ingilizler ile birlikte kıyama geçmesine sebep olmuştur. işte bu nedenle 'Arap-Osmanlı düşmanlığının kaynağını Hasan Cemal'e sorun' dedim."

  OSMANLI iÇTEN YIKILDI

  Özal, röportajında, "Avrupalıların satın aldıkları adamlarla Osmanlıyı içten yıktığına dikkat çekerek, böylece Türkiye'nin hem Arap dünyasından, hem de Hindistan'daki Müslüman aleminden koparıldığını anlattı. "ingilizler, bu yolla iki şeye kavuştu: Ortadoğu'daki petrol sahasını kontrol altına aldılar ve islam Halifesi'nin etki alanındaki bir türlü hakim olamadıkları Hindistan'a hilafeti kaldırarak hakim oldular" dedi.

  https://www.sabah.com.tr/...haneti-hasan-cemale-sorun
  --spoiler--
  4 -1 ... gazeloglu
 6. 6.
  . . . aslında tarihi gerçekler de buna yakındır. Mekke haşimi serifi hüseyin ey evladı arap diye başlayan bildirgesiyle osmanlıya isyan bayrağını açınca bu isyana yanlızca çöl bedevileri ve filistinliler katılmıştır. Birde o bölgede yaşayan hristiyan kökenli maruni, süryani ve asurilerle beraber islam cemaatinden sayılan durzilerle, nusayriler osmanlı'ya isyan etmişlerdir. Bunların içinde osmanlı'ya en büyük vahşeti çöl bedevileri ile bu günkü filistin'lilerin dedeleri yapmıştır.
  ... kupune zararsiz keskin sirke
 7. 7.
  çok geriye gitmeye gerek yok abd pışpışladıkça hırlıyolar bu aralar.
  1 ... sadis filozof
 8. 8.
  Baba meslekleri olduğu içindir.

  Arap binmeyecegi eşeğe ot vermez.
  1 ... 3nc0r3
 9. 9.
  dünyanın en değerli yeraltı zenginliği olan petrolün üzerinde oturup bir kurşunkalem bile üretmeyen bir kavimden ben herşeyi beklerim.
  2 ... noxeca
 10. 10.
  Mason ajan kışkırtması yüzünden.
  1 -2 ... selia