1. 1.
  (bkz: Suudi Arabistan ın Türkiye ye ambargo uygulaması) sonrası başlatılan hareket.
  Fas ve bae de katılmış.
  Akape hükümetinden hala ses yok.

  --spoiler--
  Suudi Arabistan’ın DTÖ’de dava açılmaması için ‘gizli’ olarak sürdürdüğü Türkiye boykotu, dünya moda devlerinin Türkiye üretimlerini de riske etmeye başladı.

  Fas, Türkiye'den 1200 ürüne yüzde 90'a yönelik ek vergi getirdi. Emirliklerin Türkiye'ye uçuş boykotu sürüyor. Türkiye'ye karşı bölgedeki siyasi cepheleşme giderek topyekün bir ekonomik boykota dönüşüyor. FT'de yer alan habere göre ispanyol Mango, Türkiye'deki üreticilerine bir e-mail göndererek “Suudi Arabistan'a Türkiye'den gönderilen mallarda yaşanan gümrük gecikmeleri üzerine alternatifler üzerinde çalışıldığını” bildirdi.

  işadamları durumdan Türkiye'de üretip Körfez'e satış yapan tüm üreticilerin etkilendiğini söylüyor. Türk işdünyası liderleri geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan'a gümrüklerde Türk ürünlerine zorluk çıkarılmaması çağrısında bulunmuştu. Hükümetten boykotla ile ilgili henüz yapılmış bir açıklama yok.

  FAS VERGiYi YÜZDE 90 ARTIRDI

  Türkiye'ye yönelik ekonomik boykota son olarak Fas da katıldı. Türkiye ile var olan serbest ticaret anlaşmasını (STA) değiştirerek 1200 üründe yüzde 90'a ulaşan ek vergiler getirdi. Ek vergiler özellikle tekstil, deri ve otomotiv ürünlerinde geçerli olacak.

  Türk çalışanları evlerine gönderiyor
  Birleşik Arap Emirlikleri'nde korona nedeniyle yapılan işten çıkarmalarda Türk çalışanlara ‘öncelik verildiği' iddia ediliyor. Dubai, Avrupa'da 2. dalgayı yaşayan ülkelerle dahi uçuşları yeniden başlatırken corona virüsü bahane edilerek istanbul ile havayolu trafiğini bir türlü yeniden açmıyor. Dubai'nin Türkiye'ye uçuş boykotu ile ilgili haberimize henüz herhangi bir resmi açıklama gelmedi.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...-topyekun-boykot-6078254/
  13 -4 ... alkolik oldum
 2. 2.
  aslında iyi haber . içelim şarabı ......
  zaten bu herifler acayip bereketsizdir .
  rus , ukrayna , türk cumhuriyetleriyle
  idare ederiz .....
  6 -1 ... kurgankt66
 3. 3.
  bu sene corona nedeniyle ihracat olmadı da insanlar 5 liraya kiraz yiyebildi. Her b.ku ihraç edip elalemin altına doldurulmasından rahatsızım ben.
  7 -1 ... tromp
 4. 4.
  arap yalaması rabia'cıların sessiz kaldığı durum.

  nerdesiniz la rabiacılar?
  12 -2 ... abhartach lynch
 5. 5.
  topyekün derken arapların türkiye'den mal alımında uyguladıkları ambargo. yoksa türkiye'ye arap yerleştirirken ve araplaştırırken gürcüyle beraber yürüyorlar bu yollarda.
  3 ... ben de yazdim
 6. 6.
  ---spoiler---
  arabın sadece bae, suudi ve faslıdan ibaret olduğunu sanan yazar başlığı.
  ---spoiler---

  suriye, mısır falan da var. onlar çok bayılıyor tayyibistan'a.
  5 -4 ... ben de yazdim
 7. 7.
  fas mı katılmış? belhanda'yı geri göndermekle tehdit edelim.
  3 ... masklavi
 8. 8.
  Ortadoğu’da bölgesel güç olacağız, dünya lideri olacağız diye yola çıktılar. Bedeviler bile posta koyuyor.
  6 -1 ... ferrari italia
 9. 9.
  Bu dakikadan sonra Araplara 1 kuruş bile kazandıran deyyuslarin hain ilan edilmesi için meclis önergesi vermek isterdim.
  Eger Türk vatandaşı isen ülkene fayda sagla. Arap ülkelerine gitmek için harcayacagin parayı devlete hibe et. Ekonomiye can kat.
  3 -1 ... aklimakomikbisigeldi
 10. 10.
  Bu hareketle artık akp ve rte kendi fikirleri ile kendisi çelişir hale geldi. Daha anlaşılır bir ifade ile akp ve rte'nin artık kendisinin kendisine faydası yok.
  3 ... the sakal