1. 1.
  kökeni müslüman arapların türkler üzerine düzenlediği seferlere dayanır. islam ordusu hazar türkleri tarafından ilk defa yenilgiye uğratılmış, orta asya'ya haccac'ın gönderdiği ordu türkleri görünce de kafa karışıklığı yaşamıştır. nitekim türklerin fenotipi islam'ın yec'üc mec'üc tanımına eksiksiz uyuyordu. ayriyetten çok iyi savaşmaları, mükemmel direniş göstermeleri ve oldukça fazla arap öldürmeleri de arapları dehşete düşürmüş, diğer kavimlere yaptıklarından farklı olarak ele geçirdikleri türkleri yec'üc mec'üc diye katletmişlerdir. hatta bazı arap şairlerin "kundaktaki türk bebeklerini öldürdüğünüz günleri hatırlayın" tarzında şiirleri vardır.

  Her neyse, bu olayın üzerinden yüzyıllar geçti ama ne türkler unuttu ne de araplar, islamiyet bir şekilde orta asya'da yayıldı ve tengrici türkler müslüman türkler ile, müslüman türkler de abbasiler ile ilişki kurmaya devam ediyordu. müslüman türkler de nasıl müslüman olduklarını aslında çok iyi bilmekteydi, bu yolla tengrici türkler de unutmuyordu.

  Yüzyıllar geçti, cengiz han ortaya çıktı ve moğolları birleştirip güçlü bir ordu kurdu. Tabi içlerine islamiyete girmemiş türkleri de alarak. önce müslüman türkleri kılıçtan geçirdiler (bkz : harezmşahlılar, selçuklular), daha sonra ilerledikçe ilerlediler ve cengiz'in torunu hülagü'ye kadar kan kusturdular. arapların tabiri caizse anasını ağlattılar. beyinsiz araplar ise yec'üc mec'üc çıktı, kıyamet kopuyor sanıp korkudan ne yapacaklarını bilemediler. karşılarında yec'üc mec'üc sandıkları koca bir ordu vardı ve herkesi öldürüyorlardı.

  Yüzyıllar boyunca bu Türk ve moğol korkusu genlerine işledi ve türklere hiç bir zaman sıcak bakmadılar. Hilafet türklere geçince hilafeti kabullenmediler ve yavuz'a biat etmediler, türkler güçten düşer düşmez de 1. dünya savaşında arkadan vurdular.

  türk ve arap hiç bir zaman dost veya kardeş olmadı, olmayacak.
  11 -1 ... alagur noyan
 2. 2.
  araplar size düşman değildir. türk milliyetciliği araplara düşmandır. bunu biraz düşünen anlar.
  ... ipman1
 3. 3.
  ek olarak 14. yüzyılda yaşamış ibni kesir adlı arap tarihçisi ve islam bilgininin eserinden bir kesit :

  Müsned ve Sünende rivayet edilen bir hadiste anlatıldığına göre Nuh peygamberin Sam, Ham ve Yafes adında üç oğlu varmış. Sam, Arapların atasıdır. Ham, Sudanlıların atasıdır. Yafes de Türklerin atasıdır. Ye'cûc ve Me'cûc ise, Türklerden bir taifedir. Bunlar Moğollar olup çok güçlü ve bozguncudurlar. (el-Bidaye ve'n Nihaye)
  7 ... alagur noyan
 4. 4.
  osman gazi'nin kayınpederi şeyh edebali peygamber soyundan değil müslüman olmuş bir moğoldur.
  4 -1 ... ismail gaspirali
 5. 5.
  arapların türk düşmanlığının sebebi

  - nitekim türklerin fenotipi islam'ın yec'üc mec'üc tanımına eksiksiz uyuyordu.
  2 ... alpertunna
 6. 6.
  Ellerinden kaybediyorlar bazı şeyleri ya o yüzden.Araplar zaten çoğunlukla herkese düşmandır.Çünkü vazgeçilmez ırk olarak görürler kendilerini ama bütün pislik onlarda
  ... innocence
 7. 7.
  daha fazla kaynak talebi için bir ek daha :

  Türklerle Ye'cûc-Me'cûcün amca çocuklarıdır, nuh'un yafes adlı oğlundan gelmektedirler(bk. Taberi, Tarih, 1/201)

  konuyla ilgili araştırma yaparak çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz, arap tarihçileri çoğu kez türkler ve moğollar hakkında bu şekilde bahseder.
  2 -1 ... alagur noyan
 8. 8.
  araplar birbirine bile düşman, yok haşimisi yok ümeyyesi, arap peygamberin soyuna yoldaşlarına bile acımamış Türk emi sevgi gösterecek.
  2 ... senrey26
 9. 9.
  Türklerdeki arap düşmanlığının sebebi ne peki?
  1 -1 ... selia