bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  suudi arabistan hükümetinin hac geliri 2010 yılında 17,5 milyar dolar. (the guardian, 14.11.2010) umre kazancını da eklerseniz bu rakamı iki veya üçe katlanıyor. suudiler bu parayla başta abd olma üzere silah tüccarlarından silah alıyorlar. bu yüzden ki silah alımında dünya sıralamasında 4. ülkedirler.*
  1 -1 ... aslindayok
 2. 2.
  ve bu yüzden ateistlerce müslümanlara hakaret etmek için bir nedendir. ne de olsa araplar islam ın özünü oluştururlar bunlara göre.
  1 -2 ... nihat doganin koyunu
 3. 3.
  abd'den silah alarak abd'yi zengin eden arapların abd'nin vurduğu diğer müslüman ülkelere nasıl hesap vereceği düşündürür. üstelik abd'ye giden paraların büyük bir kısmı hac parası. *
  1 ... aslindayok
 4. 4.
  gayet tabi bir olaydır. hacdan kazanılan paraların turşusunu kuracak değillerdir, adamlar sanayileşememiş, silahlarını üretemiyorlar, petrolün üstünde oturuyorlar, kendilerini savunmak için başka bir ülkeden silah alıyor. haa amerika dışında dünyada adam akıllı silah üreten başka ülke var da bizim mi haberimiz yok.

  Şimdi arap savunucu diye yaftalanacağım ama, böyle s...msonik bi mantık olur mu ya, adam gelirini kendi ülkesini koruma adına harcıyor, bunu kim yapsa normal karşılamak lazım, italyaya ispanyaya tatile gidip oraları ihya edenlere kimse laf etmiyor ne hikmetse.

  şu an kutsal topraklar suudi arabistanın yönetiminde ve hac islamın 5.şartı, o halde müslümanlar oraya gidecek ve mecburen para harcayacaklar.

  şu arap düşmanlığı yapanları da gören milliyetçi sanacak, almana, fransıza amerakalıya ağzı açık bakarlar, arap görünce hemen bi trip, neymiş araplar bizi arkamızdan vurmuş, işin aslı öyle değil de, hadi vurdu diyelim, be hey ahmak o ingiliz fransız senin memleketinin bağrına oturdu haberin yok.
  2 -1 ... lehtar
 5. 5.
  abd'den silah almak yerine başka silah tüccarlarından da alabilirler. ayrıca kendi silah sanayisini kurabilecek kadar parası var. sonra abd müslüman ülkeleri vurduğunu figan feryat etmeyin. *
  ... aslindayok
 6. 6.
  silah üretmek için paradan başka şeylerin gerektiği ve o gereken şeylerin de öyle üç beş yılda halledilemediğini bilmesi gereken kişilerin yanlış tespitidir.
  1 ... lehtar
 7. 7.
  pire için yorgan yakalım diyen ateistin çığlığı.
  1 -2 ... menntre
 8. 8.
  o aldığı paraların tek centini bile filistin için harcamamasıdır. ne de olsa iyi müslümanlar, hatta bazı yobazlara göre necip ırk.
  ... mahmutkentin kucuk modelleri
 9. 9.
  suudiler arapları tek başına temsil edemese de, belli oranda haklılık payı olan yaklaşım. sonuçta yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir varlığını amerika'da değerlendiren bir anlayış sözkonusu. (bkz: fahrenheit 9 11)
  ... habeas corpus
 10. 10.
  ayrıca suudi kraliyet ailesi ve prensleri refah ve zenginlik içinde yaşarken arap halkının büyük bir kısmının çok fakir ve durumunun çok kötü olması vardır. o durum daha fenadır.
  ... aslindayok