1. .
  literatüre girsin bu deyim. yazsın bunu tarih.

  yahu arkadaş türkiye'nin gazze'deki insanlık trajedisine verdiği tepkinin yüzde birini arap ülkeleri vermedi.

  suriye, lübnan, ürdün, ırak, kuveyt, arabistan, katar, b. arap emirlikleri, mısır ve sair. hangisi gazze'deki insanlık suçları ile ilgili bir şey yaptı? fiiliyat bir kenara adam gibi tepki veren bile olmadı.

  ama türkiye'ye baktığınız zaman gazze'yi sanki kendi vilayetlerinden farklı görmüyormuş gibi bir politika var. o kadar ki sırf bunun için maddi menfaatler bile geri çevrilebiliyor.

  türkiye, israil'le arasında bir sorun yokken sırf bu olay nedeniyle ilişkilerini bozuyor. ama arap ülkeri ise müthiş bir tepkisizlik içerisinde.

  tecavüzcüsüne şarap ikram eden moloz beyinli köleler gibi. bilmiyorlar ki paradan daha önemli şeyler vardır.

  haysiyet ve onur lafını bunlar hiç duymamışlar mı acaba?
  2 ... uvjb
 2. .
  şimdi "okuduğumuzu anladık mı?" bölümüne geçelim.

  örneğin karşı komşunun piç çocuğu bizim köpeği bodrumda kıstırmış ve fantezi yapıyor. onu tam bu pozisyonda kitlenmiş bir halde yakalıyoruz. normal bir insan veya klasik türk insanı buna nasıl bir tepki verir? en yakındaki sopa veya sert cisim kavranarak çocuğun beli kırılır ve masum hayvan kurtarılır.

  işte bizim tecavüzcüne aşık olan pollanyamızın burada vereceği tepki "ooooooooooo yaylalar, yaylalarrrrr.. diloy loy diloyyy yaylalarrrrr" türküsünü söylemekten ileri geçmez.

  işte bu örnekteki tepki klasik bir arap tepkisizliği nümunesidir.

  örnekler çoğaltılabilir.
  1 ... uvjb