bugün

(bkz: inanmıyorum dedin yarrağı yedin)

yanacaksin kafir. sonsuz bir cehennem azabi seni bekliyor.
iki lafından biri azaptır. ben tanrıyı daha sevecen sanıyordum.
cahiliye tanrı anlayışı böyleydi. islam'ın en büyük teolojik devrimlerinden biri müşriklerin 'arap tanrısı allah' anlayışını alemlerin rabbi olan allah'a dönüştürmesidir.
Hergün dua ettiğimde. Umarım kabul ederde ben de muradına kavuşurum.
gelmiş geçmiş en kadın düşmanı tanrıdır.
Şüphesiz o yerin ve göğün yaratıcısıdır. Ondan geldik ona döneceğiz. inanmıyorsanız da sesinizi kesin saygi duyun. Ha burdan öyle kufretmek sallamak kolay buyrun gelin karşımda bir hakaret edin.
hep hoşgörü ister ama hiş hoşgörüsü yoktur. olmayan şeye değil olanlara saygıyı öğrenin önce.
Ha gayret daha çok reddederek yokluğuna kendinizi ikna edeceksiniz.
(bkz: bütün dinsizler toplanmış)
allah elbette çok merhametli ve çok şefkatlidir. olamaz, tehdit ediyor dersen annene bir bak. o da arada sana kızar hatta terlik atar ama sana en ufak zarar gelse kendini sana adar.
ayrıca allah ın tehditlerinin kime olduğuna bakmak gerek. korkudan iyi okumuyorsunuz sanırım. allah kötüleri, zalimleri, firavunvari insanları tehdit eder. diğerlerine ise hep affediciliği ile yaklaşır.
dikkatli okuyunuz.
arap tanrısı falan değildir. sen aklını kullanarakta onun var olması gerektiğini bulabilirsin.
açlıktan kıvranan sudanlı müslüman çocukları değil de, bir kadının saç telini görünce sinirlenmesi bana hiç mantıklı gelmiyor.
(bkz: kuran a göre başörtüsü yoktur)
allah/tanrı yaratılmışların; her zerrenin, atomun yani var edilmiş olanın kaynağıdır.

o birdir-tektir. her şey o'ndandır, o'nun nurudur. canlı-cansız varlığın kımıldaması, hareket etmesi, oluşması zaman biriminde oluşan gördüğümüz-görmediğimiz, bildiğimiz-bilmediğimiz her şey ancak o'nun izniyledir. o tek ve mutlak hakimdir.

hakkı kabul etmemiz veya etmemiz o'nun nezdinde bir şeyi değiştirmez. o'na bir artı katmaz, o'ndan eksilmez. insan sadece kendisine tanınan sureyi harcar. allah insanın bu kısıtlı zamanı nasıl harcadığına bakar. kurallar dahilinde mi değil mi.

unutmayın allah'a yapılan tüm ibadetler ancak kişini kulluğunun kalitesini gösterir. bu şekilde düşünün ve ibadetlerinizdeki kaliteyi, ciddiyeti, farkındalığı artırmaya çalışın.
yahudileri, homoseksüelleri, kadınları, kız çocuklarını, bilimi, eşitliği hek sevmez.
Kimin tanrısı olduğu beni ilgilendirmez fakat benim tanrım olmadığı kesindir. Böyle bir varlık varsa eğer, gül yüzünü bize gösterirse, kötülüklerin ezilenlerin açlığın dünya da ki tüm pisliğin sebebi benim, asıl siz beni affedin bağışlayın tüm dünyayı cennete çevireceğim derse belki o zaman kendisine inanabilir ibadet edebilirim.
Yaratıcının arap,fars diye ayrımı mı var?

Zeus'a bile hem yunanlılar hem lidyalılar hem traklar tapıyordu.
Deve sidiği içmeyi mübah kılmıştır.
Muhammed isimli bir bedevi tarafından uydurulan arap tanrısıdır.
Bu Arap Tanrısı Allah gerçekten çok garip bir tanrı ;
Kadını kendi yaratıyor ve saçlı yaratıyor ama sonra yarattığı bu saça takıyor ve gösterilmesini istemiyor.

Erkeği de tüm organları ile kendi yaratıyor ama sonra bu organlarından birinin çocukken ucundan kesilmesini istiyor.

Domuzu yine kendi yaratıyor sonra kendi yarattığı bu hayvanı lanetlenmiş ilan ediyor.

Yine kendi yarattığı bir takım hayvanları bana kurban edeceksiniz diye tutturuyor.

Kendi yarattığı insanları ayırıyor, ötekileştiriyor... Köle, cariye, kafir, müşrik vs vs diye ayrıştırıyor.

Daha kendine nasıl inandıracağına bile karar verememiş, bilmiyor. Birbirinden farklı farklı dinler ve kitaplar gönderiyor. Eline yüzüne bulaştırıyor.

Önceki dinleri ve kitapları da kendi yolladığı halde son yolladığı dinde önceki kendi yolladığı dinlere inananları cehennemde yakmakla tehdit ediyor.

Yolladığı kitaplar zaten karman çorman. Son yolladığı kitabı 1400 yıldır doğru dürüst anlayan olmadı. Birileri okuyor, pavyon ortamında kadın oynatıyor, birileri okuyor kafa kesiyor.

Sonucunu bildiği halde kendi yarattığı insanları sınava sokuyor.

Bazı insanların kaderini cehenneme gidecek şekilde kendi yazıyor sonra da ölünce bu insanları sınavı geçemediler diye Cehenneme atıyor.

Küçük çocuklarla evliliği, köleliği-cariyeliği normal görüyor ve izin veriyor ama domuz eti yemeyi, içki içmeyi bunlardan daha sakıncalı görüp yasaklıyor.

Bu benim elçimdir diye 1400 yıl önce bir son peygamber gönderiyor ve ona kadın ayarlıyor. Onun uçkurunun derdi kendi derdi oluyor.

Sanki saklambaç oynamayı seviyor. Kendini göstermiyor ama araya birilerini koyup kendine kesinlikle inanılmasını istiyor aksi takdirde ne kadar iyi biri olursak olalım bizleri ölünce yakacağını söylüyor.

Sinirli, asabi ... kendi yarattığı insanlara hakaretler ediyor.
"Ben sonsuz merhamet sahibiyim" diyor ama ölünce insanlara cehennemde işkence ediyor. Yakıyor, kazanda kaynatıyor, kızgın demirle dağlıyor, irinli su içiriyor, kaynar su içiriyor.

"Böyle garip ve sorunlu bir tanrı olur mu ? Böyle bir tanrı var olabilir mi ve ona inanılır mı?" dediğimde ise verilecek cevap belli:

"Yav he he 1,5 milyar müslüman yanlış biliyor bir sen doğru biliyorsun öyle mi?"
Ay tanrısıdır. kabede ki Gerçek ismi hubeldir. Bknz wikipedia.
güncel Önemli Başlıklar