1. 1.
  sabah alınan abdestle akşam namazını kılmaktır. namaz sırasında burun karıştırmak, apış arasını ovuşturmak gibi özellikleri vardır. Müslümanlık üzerinden arap milliyetçiliği yapmaktır "tanrı" diyeni kafir ilan etmek, türkçe ezan'da sakınca yok diyeni aforoz etmektir!

  islam içerisinde olmayanları ve arap kültüründe olanları islamın gerekliği diye hap yapıp yutturmaktır! peygamberin evinin önüne sıçmak, ellerle yemek yemek gibi sünnetleri vardır.

  kısacası arap müslümanlığı budur peki müslümanlık böyle midir? tabi'ki hayır.

  bu ülkede arap emperyalizmini müslümanlık sanan pek çok arap müslümanı vardır. kızının adını bakara koyacak kadar ileri zekalıdır insan kızının adını inek koyar mı ya? inek diye kız ismi mi olur? ne o kuranda geçiyormuş bak sen. arap müslümanı seni.
  30 -9 ... kurtcebe noyan
 2. 2.
  namazı adam gibi kılan bir arapta görebileceğimiz müslümanlıktır.

  https://video.uludagsozluk.com/v/arap-müslümanlığı-1675/

  1 ... kurtcebe noyan
 3. 3.
  abbasiler ve emeviler döneminde kendi fikir ve anlayışlarını islam dinine empoze eden ırk müslümünlığını oluşturan millettir.
  3 ... tuzak815
 4. 4.
  bu tür müslümanlık arabı da türkü de içerir. ikisinin de ayrı kötü noktaları vardır. ama ortak özelliği kitap kadar hadisleri de takip etmeleridir; peygamber'in ve ilk dört halifenin "her türlüsünü" yasakladığı hadisleri.

  oysa kur'an'da ne diyor: "biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık" en am 38.

  bugün müslümanlık, islamiyet ve/ya dindarlık diye adlandırılan/kutsal kılınan pek çok şey arap geleneğidir ve hatta bazıları cahiliye devrinin esintilerini taşır. hala "ama hadisler olmazsa..." diyenlere aşk olsun.

  bonus: (bkz: türk müslümanlığı)
  6 ... endustriyel siyah
 5. 5.
  petrol zenginliği sanki onları bozmuştur biraz. bazı krallarının jeepleri altın tampoludur.
  2 ... budapest express
 6. 6.
  Bir insan sabah abdest alıp , o abdesti akşama kadar tutabiliyorsa bunla namaz kılabilir.Burada anormal olan taraf nedir anlayamadım.Ben kimsenin de 'tanrı ' deyince tekfir edildiğini göremedim , bu meseleler için bir akaid kitabı okunulması lazım oradan zaten yazıyor neyin adamı kafir yapıp yapmayacağı.

  Son olarak , bir insan isim konusunda hatalı davranabilir ; bilmeyebilir, faziletli olan davranış: bu konuda zatı ikaz etmektir . her yere ' kızının adını bakara koymuş ahmak yobaz ' diye duyurup hakaret etmek ne kadar ' gerçek müslüman'a yakışır orası da meçhul
  1 -1 ... kurk mantosuz kezban
 7. 7.
  ırkçı müslümanlara göre yeğdir, allah katında mensup olduğun ırkın hiç bir önemi yoktur ne zaman anlayacaksınız?
  2 -2 ... yetiyour
 8. 8.
  ne kadar hizipçi ve kabileci millet oldukları ortaya çıkan mezhep sayısından da anlaşılabilir... arabı insan yapabilecek tek özellik islamdı ama onlar islamı da arap yapmayı tercih ettiler.
  2 ... korsikali zorba
 9. 9.
  müslümanlığı mezheplere bölerek bölücülük yapanlarda bu arap müslümanlardır.
  3 ... kurtcebe noyan
 10. 10.
  hristiyan ingilizlerle iş birliği yapabildikleri de görülmüştür.(kerkük, musul). bu işbirliklerini türk müslümanlığı da yapmaktadır aslında.
  2 ... budapest express