1. 1.
  * islamın arap yarım adasından çıkmasından kaynaklanan yaygın yanılgı. zira islam temizliği ana unsurlardan biri olarak ele alır ama bize anlatıldığına göre arapların yer yer pis oldukları bilinmektedir *.
  13 -3 ... koka
 2. 2.
  bir çok müslüman ülkenin içine düştüğü yanılgıdır. nitekim türkler islamiyeti kabul etmeden önce çok daha gelişmiş idiler. islamiyetin kabulu sırf bu yanılgı yüzünden türklerin başına gelmiş en kötü şeylerden biridir. ne oldu, türkler; pisliğin, zinanın, hırsızlığın, her türlü kötülüğün içine inen kitabı, ki evet böyle bir topluma indi bu din, çünkü gerçekten kötü haldeydiler, kendilerince alıp yorumlayamadılar, içeriğini güzelce anlayamadılar.
  8 -3 ... pelvis
 3. 3.
  arap kulturunun islamla harmanlanmiş olmasindan kaynaklanir.
  3 ... laxx
 4. 4.
  (bkz: ecnebi kültürünü cagdaslik sanmak)
  3 -8 ... alchemist
 5. 5.
  bizde olduğu gibi avrupada da düşülen bir yanılgıdır. biz de arada sırada bu yanılgıya düşmekten kendimizi alamayız.

  bakınız mısır ülkesi insanlarıdır tanık olduğum, kendilerinde müslüman da vardır hristiyan da vs de ancak arapça konuşuyor diye biz hepsini müslüman sanarız, onların kültürünü de islam kültürü.. hatta medeniyetten uzak bazı mısır halkı bizi arap kültüründen soğutabilir, ancak islam kültürü farklıdır efendim bu noktada..
  ... btnn
 6. 6.
  islamın yanlış tanıtıldığının ve anlatıldığının göstergesidir.

  Ancak, yurdumuzda vücut bulmuş bazı aklıevveller, araplar gibi davranmayı müslümanlığın ilk şartı sanma hezeyanına kapılmaktadırlar ki, bu son derece elim ve vahim bir hadise olup şiddetle kaçınılmalıdır.
  (bkz: Hacca gidiyorum ayağına arabistana iltica etmek)
  4 ... kizilmaske
 7. 7.
  arap olan hristiyanları ve musevileri yok saymaktır.
  ... ebegume cici
 8. 8.
  bugün türbanlı kızların sayesinde farkına vardığım olay. türk kültüründe sağ ve sol yanak olmak üzere birer kez yapılan yanaktan öpme olayı, arap kültüründe 3 defa yapılır ve sırasıyla sol,sağ,sol yanak öpülür. mevzu bahis kızlarımız da otobüs yolculuğu boyunca bu şekilde yaparak arap kültürünü tamamladılar gözümüzün önünde. yahu bizim bilmediğimiz birşey mi var bu kültürde? bu kültürü yaşayıp daha mı fazla müslüman oluyorsun yoksa?
  (bkz: anlamadım ki ben seni)
  3 -3 ... plus
 9. 9.
  Her tartışma ortamında biri tarafından içine düşürüldüğüm durum. Hep sanıyorum , islamiyeti hep bir şeylerle karıştırıyorum , insanlar saptırıyor. Türkiyede uygulansa herşey güllük gülistanlık olacak doğruyu uygulayacak insanlar. din ne kadar mükemmel olursa olsun uygulayan insanlardır ve parametre de bu insanların uygulamalarıdır, herkesin birbirinden farklı algıladığı ve uyguladığı bir dini neden karıştıran hep ben oluyorum
  4 ... invinoveritas
 10. 10.
  vahhabi ile sünni mezheplere itikat eden arapların arasında ki farkı değerlendiripte tekrar düşünülmesi gereken mevzu.

  (bkz: vahhabilik)
  ... hezarfen hariciyeci celebi