bugün

"yağmur yağıyor, seller akıyor arap kızı camdan bakıyor" manisinin esas kızı. konuyla bağıntısı ise hala bilmiyorum.
bu yagmurlu günlerde camdan bakan, sellerin akmasını, basmasını mal mal izleyen bir kızdır.tasvp edilen bir kız degildir.
sadece yağmur yağdığı zamanlar camda gözüken çikolata.

(bkz: cama çıkmak için yağmur duası eden arap kızı)
camdan bakmakla yükümlü insan evladı.
yağmur durunca camdan bakmayı bırakmış, ibrahim Tatlıses'in bir taş attım pencereye adlı şarkısına konu olmuş kızdır ayrıca.illaki bi pencere camı ya da balkon şart bu kıza.Olmazsa olmuyor.Şöyle ki:
taş attım pencereye, "tık" dedi
anası çıktı, "gızım evde yok" dedi vay vay
"inanmazsan gel yukarı bak" dedi
armut dalda gız balkonda sallanır vay vay
şeker yemiş dudakları ballanır vay vay

atalım mı arap gızı atalım mı vay vay
senin için onbeş sene yatalım mı vay vay
rakıyı da şaraba katalım mı vay vay

demirciler demir döver ocakta
şimdiki gızlar ne hoş olur gucakta vay vay
öpüşürken yemek yandı ocakta

demirciler dekir döver tunc olur
altın yüzük parmağıma güç olur vay vay
sevip sevip ayrılması gec olur

o hepimizin içini okşayan şivesiyle zengin ve mağrur kızlara dadılık yapan arap bacının kızıdır kendisi..Amacı zengin bir eve girip zengin bir kıza dadı olmak ve kızın aşk meşk işleri de dahil her türlü işlerini görmektir. Aşk, meşk işlerini açarsak konu anlaşılacak kadar zira fazlası RTÜK'e takılır, diyelim kağıthane'de salınarak geziniyor abla ve bir oğlanı gözüne kestirdi, yere mendil mi atılacak hemen bu işi "tabii ki de yavrucum ben atayım, diyerek arap bacı üstlenir..Böyle de bir pezevenklik görevi vardır hani..Tabii arap bacılığa giden yol arap kızı olmaktan geçer zira başka hiçbir ırk bu işi layıkıyla yapamaz..
"camdan bakan arap kızı" dendiğinde,insan zihninde kesinlikle zenci bir kız olarak canlanan karakter...halbuki zenci ayrıdır,arap ayrıdır *...
duydugumda aklıma hep kahverengi renkte, yassica, 2.5x 1.5 ebatlarindaki, tatli mi tatsiz mi oldugu anlasilmayan, adini su an hatirlayamadigim eski bir sakizi getiren sarkicik. sakizin ustundeki esmer tenli kadin resminden olsa gerek. tabi canim ondandir.. baska neyden olacak yoksa. aaa o kadin da kole isaura'daki kolelere benziyodu bu arada.
arap bacının akrabası.
mısırlı ise sünnet olacak kız.
(bkz: kadın sünneti)
http://www.arapkizi.net/

sürekli camdan bakmaktan sıkılmış olacak ki farklı işlere el atmış kendisi.
an itibari ile istanbul dolaylarında olması muhtemel.
yarın gazetelerden ögrenebilirsiniz başına neler geldiğini.
çocukken vardı bu. şimdilerde bizim yaşlarda falandır o arap kızı. camdan falan da bakmıyordur artık. 'cam' den online yazışıyordur. ya da abartıp soyunuyordur. ''aaarap kıızı cam'den veriyor.'' zaten artık yağmur falan da yağmaz oldu... seller akmaz oldu... barajlar kurudu. susuz kaldık. e haliyle şimdiki çocuklar da arap kızından yoksun kaldı. geçmişten ne kaldı ki geriye bu kalsın?..
esmer tenli ve taş gibi olurlar.
eskilerin arap kızı, artık zamane kızlar gibi ya ciks olmuştur ya da ciks olmaya adaydır.
camdan bakmaya mahkum edilmiş kız.
yağmur yağdığından annesi dışarıda oynamasına izin vermeyen kara tenli kızcağız.
en kralını yine bir başka kral'ın söylediği şarkı.

http://www.nekibu.com/vid...ar/mursel-atalim-mi-.html
Camdan bakar.
nette kutusu 20 tl olan aktarlarda ise 3 tl'ye temin edebileceğiniz bir krem. güneş lekelerine ve sivilcilere iyi geldiği ve cildi beyazlattığı söyleniyor ayrıca.
çeçen kızı
sen allar giy ben kırmızı

şeklinde devam eden türkünün kahraman kızlarından biri.
google'dan öğrendiğim kadarıyla yemeklere, kremlere ve farklı hizmetlere kendilerini adamış şahsiyetlerdir.
ibrahim tatlıses in "atalım mı arap gızı atalım mı vay vay" şarkısını aklıma getiren arap bacı.
Sivilceler için çok etkili olan bir krem. Kutusu biraz şekilsiz üzerinde arapça yazılar falan var ama önemli olan oyu değil işlevi. Şaka bir yana bugüne kadar sivilce için pekçok çözüm önerisi aldım hepsini de demedim ama aralarından sadece arap kızı etkili oldu. Akşam sürünce sabaha sivilceler yok oluyor. Fiyatı da aktarlarda 4tl.
sarışın olanlarına da rastlanır. *