1. 1.
  Bir türk vatandaşının her zaman sahip olması gereken hak.
  2 -22 ... pimpof
 2. 2.
  Zaten an itibariyle var olan hak.
  3 -10 ... baybars
 3. 3.
  christmas nasıl bir ırka ait değilse, dini bayramlarda o dine mensup tüm insanların bayramıdır. türk, arap ırkına göre değişmez bu hak ancak ben o dini tanımam diyorsan, o zaman başka...
  10 -1 ... tibet
 4. 4.
  arabistanın kurtuluşu gibi bir bayramda sahip olunan haktır. ama tutup kurban bayramına arabın bayramı derseniz allah'ın salağı derler adama ki hiç bir müslüman Allah'ın yarattığı bir canlıya salak dememelidir. zira dini bayramlar bir millete ait olamaz, evrenseldir, sen öyle zannedersen de bu söylemde kalır, bana göre arabın bayramı dersin, bana ne dersin ama ciddiye alan olmaz, üzülürsün. olmaz yani, ayrıca senin deme hakkını yerim diyerek seviyeyi zemine çekmeyi borç bilirim, böyle başlığa böyle seviye.
  (bkz: adamına göre muamele)
  11 -2 ... kisinin degeri aradigi seydir
 5. 5.
  islam dini sadece araplara ait olan bir din değildir. bu söylem çok cahilce geliyor bana o yüzden. din her zaman evrenseldir. ramazan bayramı'nı ingiliz de, türk de ya da arap da gönlünce kutlayabilir. ama herhangi bir arap ramazan bayramını kutlamayıp christmas'ı kutlar. bu kadar basit bir olay.
  4 -1 ... gorunmez
 6. 6.
  "bakın ben ramazan bayramını yok sayıyorum aha işte böyle de bok atıyorum lan" karizması * yapmaya çalışarak farklı olduğunu sanan yazarın serzenişi.
  (bkz: mütemadiyen saçmalamak)
  4 -1 ... wolfshade
 7. 7.
  seneye nobelin en sıkı adayı olabilmek için telaffuz edilen hak da olabilir mesela. kılavuzu karga olanın sonu malum ne de olsa! ayrıca orhandır, pamuktur.
  4 ... don kişot
 8. 8.
  türkler, bize anlatıldığı gibi seve seve değil, zorla ve öldürülerek müslüman yapılmıştır; gerçeğini hatırlatan başlık. *
  1 -11 ... pimpof
 9. 9.
  (bkz: espri yapıyor sanıyorduk deli çıktı)
  (bkz: george bush u zorla müslüman yapmak)
  (bkz: ben buna gülüyorum işte)
  4 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 10. 10.
  (bkz: ben elmayı seviyorsam elma da beni sevmek zorunda mı)
  2 -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi