1. 0.
    Bilmediğin konulara değinmek istiyorum.

1: Esad arap değildir. Nusayri soyundandır.

-Nusayriler arap olmadığını her cümlede vurgular ama kendilerini tanıtırken karşı tarafın anlaması için arap olduğunu söyler ama aslının nusayri olduğunu anlatır.

2: Peki bu nusayriler neden bu kadar açıklama ihtiyacı duyar ?

Arabistan ve ortodoğudaki araplardan kendini soyutlamak için böyle açıklama yapılır. Yaşam tarzları sekülerdir.

3: Bizim ülkedeki kemalistler neden seviyor ?

-Aslında bunu söyleyenin kılıçdaroğlu olması benide irite ediyor ne yalan söyleyim ama aleviler her zaman esad gillere karşı bir sempatisi vardır. Bunun altında da tarih yatar. Kemalistler esadı pek sevmez sadece parti içindeki alevi kesimi seviyor diye severler yani bilinçli bir sevgi yatmaz.

4: Peki ben nerden biliyorum bunları ?

Ailem 1. dünya savaşından sonra Suriyeden Hataya Hataydan Mersine göç etmiştir. Mersin,hatay,adana, kısmen Antalyada yaşayan Nusayrileri görürsün. Mersinde yaklaşık 250 bine yakın hatta daha fazla nusayri yaşamaktadır. Hepimiz birbirimizi tanırız. yaşam tarzımız sekülerdir. Genellikle renkli gözlü sarışın olarak karşına çıkar.

5: Neden Esadı seviyoruz ?

-aslında hepsi sevmiyor. Sevenler var tabi tutup soyutlama yapmayacağım ama bunun altında tarih yatar. Suriye savaşından önce Suriye ile ticaret yapılır. Genellikle bu ticareti Yapan Türkiyede yaşayan Nusayrilerdir. Yıllardan beri akrabaları orda olan var benimde dahil. Savaştan sonra birden herkes esadı durduk yere sevmedi altında kültür sosyoloji yatar. Tabi bu cümlelerim esadı destekliyorum manasına gelmez sadece bir analizdir. Farkındalık yaratmak için yazıyorum.
    4 -3 ... watiztiz
  2. 1.
    olmayan kemalisttir.

ancak zamanında "senin allahına kurban kardeşim" diyen diplomasız bir uzun adam vardı, hatırlıyorum.
    7 -3 ... noxeca
  3. 2.
    bira yerine deve sidiği ile kafaları çekiyormuş artık. yakışır. evet.
    3 -1 ... frktmz krds frktmz
  4. 3.
    bir kemalist kimseye tapmaz da, bunu sorgulamak arabın dinine sorgusuz sualsiz tapan yobazcıkların haddi değildir.
    5 -8 ... antik sarapci
  5. 4.
    Olum esada bi esed, bi esad diyorsunuz. Yularınızı tutan ne derse onu yapıyorsunuz hala mı kemalistlere bok atıyorsunuz?
    4 ... kudurun
  6. 5.
    https://www.youtube.com/watch?v=To6AK3R9p00+
    1 -1 ... ataturkcu 20
  7. 6.
    ahahah tiplemeye bak.
    kendi vatanını 10 senedir aslanlar gibi savunan esad ile görüş demek esad a tapmak oluyormuş demek ki.

adam da bir şey dememiş, eski kardeşinle görüş demiş.

esad düşecek olsa ömöriga bunu çoktan yapmıştı. şimdi suriye nin toprak bütünlüğü için senin efendin istediği kadar yırtınsın, işbirliği yapacak.
    2 -1 ... antik sarapci
  8. 7.
    arada bir, çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden1 milyon insanı katleden bir diktatöre ,"adam vatanını savunuyor hem de aslanlar gibi" şeklinde de methiyeler düzebiliyor.

şu taptığınız esad' ın yaptıklarını r.t.e size yapacaktı bakalım o zaman ne yapacaktınız. ulan kendi ülkenizi düşünmediniz bu kadar be.

(bkz: yallah suriye ye)
    3 -4 ... frktmz krds frktmz
  9. 8.
    esad arap degildir. suriyelilerin cogu da aslinda arap degildir.

senin neyini duzeltecez neyin kalacak.

noldu ya la vizesiz avrupa

elin almani nufus kagidyyla geliyor

dincinin hayati yalan aq.

tanim : rte den daha istikrarli oldugu icin seviyoz.
    4 -3 ... timur cengiz hulagu
  10. 9.
    birlikte yatla tatile çıkan kardeşinden daha çok tapması mümkün değildir.
    6 ... sb has left the building