1. ?.
  Arap baharı, yeni 'terörist' saldırıların merkezi olabilir. Afganistan ehlileşti.. Yeni kötü örnekler lazım, değil mi ? Bu kötü örnekler arap baharı'ndan çıkan filizlerden olacak işte. Daha sırada suudi arabitan'ın el değiştirmesi veya yumuşak geçişle kafileye katılması var. Petrol artık eskisi kadar değerli değil..
  1 ... eroltastansonraenkotuadam
 2. ?.
  kısa bir süre sonra olacak durumdur.
  1 ... selia
 3. ?.
  bir yandan iyi olduğu dediğim olaydır. sen git benzini suyundan daha ucuz olan, işsizliği sıfır olan memleketini, sırf amerikanın ticari nedenlerlei anlaşamadığı hükümeti düşürmek için sizleri ayaklandirdigi için vatanını sat. gerçi araplar kandırılıp vatan satmaya alışıklar.
  2 ... sxyby31
 4. ?.
  islam coğrafyası olarak adlandırılan bölgede şii devletler ve örgütler fazlasıyla güçlenmişlerdir. Zamanını sünni ülkelerle savaşarak harcayan dünyanın jandarmaları bu konuya uyanmış ve şii devletleri yavaş yavaş içten zayıflatmanın yolunu bu şekilde bulmuşlardır. Olayın büyümesi ile şii sünni savaşı çıkabilir. Osmanlı döneminde bu tür bir savaş yaşanmıştır. Irak iran savaşı da bu şekilde bir savaştır. Yakında bölgenin en güçlü devletleri türkiye ve iran da böyle bir savaşın içine girebilir. iki mezhepte karşısındakini gerçek müslüman olarak görmemektedir.
  ... yesilgozluprens
 5. 0.
  demokrasinin bedava olmadığının göstergesidir. ne o lan. avrupa bedavadan mı demokrasiye geçti? fransız ihtilali 40 48 devrimleri güle oynaya mı yapıldı? avrupa da kansız bıçaksız demokrasiye geçen bir biz varız bizim de demokrasiyi halen hazmedemediğimiz ortada.
  ... dis guclerin oyunu
 6. 1.
  (bkz: arabistana bahar sosyalizmle gelecek)

  olmayan şeylerle kandırmayalım kendimizi...
  1 ... teyre simir