1. 1.
  Aklını kiraya verip, düşünmeden yaşayan, araştırmadan kabullenen kişidir.
  4 -3 ... gorme engelli ulucu
 2. 2.
  böyle zanneden bir hayli vardır, yeterince bilgi ve bilinç bulunmadığı için.
  2 ... emrebey03
 3. 3.
  Birisi "Arapçıdır müslüman değil." yazmış? Zaten müslümanlık ağırlıklı olara Arap kültürüdür. Kim birilerine müslümanlık ile Arap kültürünü ayırma ehliyeti veriyor ki?
  3 -2 ... weberfoucault
 4. 4.
  türk adetlerini islam kuralları sanan kişiden daha doğru yaşamaktadır zira birçok türk müslüman kabul etmek istemese islama ait olmayan arap kültürü ögesi sandığı çoğu şey aslında kuranda geçmektedir. Gerçek islam bu değilciler genelde 7. yüzyıl öncesi arap kültürü örnekleriyle durumu açıklamaktalar. islam teoride milliyetçi bir yaklaşım olmadığı için böyle karşılaştırmalar doğru değil ama ortaya çıktığı kültürde iyileşmeler yaptığı ve arap kültüründen kopuk olmadığı kurandaki eski yeni karşılaştırmalarında ve peygamberin yaşamında görülüyor.
  Okuma oranımız malum, toplumda kuranı anlayarak okuyan müslüman kişi sayısı hayli az. Keşke her müslüman en azından birkaç ay şeriatla yönetilen bir ülkede yaşasa da gerçek islamı öğrense. Gerçi bunu söyleyince de onlar gerçek şeriatı uygulamıyor diyorlar. Herkes tatlı su müslümanları gibi gerçek mümin değil tabi(!)
  1 ... uykusuz1
 5. 5.
  müslümanlık komple arap kültürünün ürünüdür. bu tavuk yumurta ilişkisine benziyor. islam kuralları zaten arap adetlerinden çıkmıştır.
  4 -3 ... nietzschenintorunu
 6. 6.
  islam'ı arap adeti olarak görenler yaşadıkları gavur adetlerini neden eleştirmez.
  -3 ... aboskal
 7. 7.
  mensup olduğu dini okumaktan, tarihi araştırmaktan aciz sorgulamayan insandır. bunlara sorsan herşey kuranda geçiyordur arap kültürü ile alakası yoktur falan filan ama gel gör ki arapların siyasi toplumsal kitabı olduğunu hala idrak edememişlerdir. neyse..
  2 ... katil oldum
 8. 8.
  Islamla arap adetlerini hiç alakası yok diyenlere japon çubuksiz pilav yer mi lan saf denir.
  -2 ... morat
 9. 9.
  Islamla arap adetlerinin alakası yok diyenlere hamsisiz trabzonlu olur mu lan saf denir.
  -1 ... morat
 10. 10.
  islamla arap adetlerinin alakası yok diyenlere pizzasız italyan mı olur lan saf denir.
  -1 ... morat