1. 1.
  kuran'ın arapça olması nedeniyle arapçayı kutsal kabul etmeleri gayet normaldir. buna mana verememek enteresandır.
  not:benim için de zahmet etmeyin. zira ateistim.
  3 -8 ... onucuncuhavari
 2. 2.
  dinin anlaşılmasını istemeyen kişiler tarafından uydurulan safsatalara inanmaktır. **
  1 -1 ... kamikaze02
 3. 3.
  birde çocuklara arapça isim koyarak müslüman olduğunu zanneden kesimler vardır.güzel dinimiz islamiyeti arap emperyalizminin
  oyuncağı da yaptılar.
  (bkz: milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar)
  2 -2 ... sonsarkiyicalkemanci
 4. 4.
  (bkz: entry nick uyumu)*

  not: kutsal bir dil değildir ama ezan türkçe okunmaz..
  2 -3 ... deli osman pasa
 5. 5.
  hayır yani onda küfür de yazıyor olabilir sen öpüp başına koyuyorsun! biz neler neler yazıyoruz biliyor musun öyle arabik arabik harflerle..piii..
  1 -2 ... topuyla gelen cocuk
 6. 6.
  arapça fanatizmi örneği gösteren bağnazlarla gerçek müslümanlar karıştırılmamalıdır. ezan türkçe olmasın onu ben de istemem. çünkü arapçası ile bir başka ahenk vardır. onun ayrı bir makamı okunuşu güzelliği vardır. örneğin;
  aynı makamdan
  -titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime-
  buradaki mücrim kelimesini türkçe karşılığı ile değiştirelim. ahenk bozulur şarkı dinlenemez. ezan da aynı şekilde allahuekber demek yerine tanrı uludur dendiği vakit ahengini makamını kaybeder dinlenilirliği kalmaz. bu nedenle arapça kalması daha güzeldir.

  gelelim kuranın türkçe okunması meselesine. neden türkçe kurana karşı çıksın ki gerçek müslüman. ben kuranı arapçasından hatmettim. ama bu demek değil ki türkçesini okumam. arapça bilmiyorum çünkü. türkçesini de kaç kez okudum. evimde farklı şahısların çevirileri mevcut. farklı yorumlar farklı mealler takip ediyorum. ama arapçasını okumayı da ihmal etmiyorum. çünkü arapçasını okumak bana ayrı bir keyif veriyor.

  dua mevzuu. yahu yüce allah senin diline mi bakar. bunca ırkı yaratmış. bunca dilin oluşmasına müsade etmiş tek bir dile önem vermesi mümkün mü? bunu düşünmek ne saçmalıktır. istediğin dilde dua et. "oh my god . please forgive me." ne yani simdi tanrı bunu anlamadı mı?

  tekrar ediyorum bu dediklerime karşı çıkan zihniyet ya bağnazdır ya da müslümanlıktan haberi olmayan provokatördür.
  allah affetsin
  estağfurullah
  god forgive u.
  3 ... sokak lambalari sonmesin
 7. 7.
  ezan arapça okunur, çünkü evrenseldir. fransada da yaşasa bir müslüman, avusturalyada da yaşasa, türkiyede de - bildiği, tanıdığı bir ses ile ibadete çağırılır. bu kutsallıktan değil, evrensellikten kaynaklanmaktadır.

  kuran ın ve aynı zamanda ayetlerin türkçesi denildiğinde ise, çeviriler yanlış olabilir. bilindiği üzere, arapça çok girişgen, çok farklı anlamlara çekilebilecek bir dildir. Birinin a dediğine, öbürü c diyebilir. Bu da Kuran ı okurken, Arapça bilmenin önemini gösterir.

  ayrıca siz söylemeden söyleyeyim-
  (bkz: entry nick uyumu)*
  2 -1 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 8. 8.
  yerinde bir zandır. diğer dillerden fesahat ve belağat olarak üstün olduğu için Allah ın kullarına seslendiği dil olmuştur son peygamberi vasıtasıyla. izle: http://www.ted.com/talks/...on_reading_the_koran.html
  -2 ... luzumsuzbiliyorum
 9. 9.
  Toplum yapısı ve geçmişten gelen samimiyet ilkesinin bir getirisi olan bu düşünce; yıllar önce yolda bulduğu Arapça harfler ile yazılı bir kağıt parçasını göğsünün üzerine koyan ve bu yazının manevi bir güç, adeta bir muska görevi üstlendiğini düşünen bir amca tarafından Arapça bilen birisine okutulunca, yazıyı okuyan şahıs yüksek sesle gülmeye başlamış.

  amca tarafından Bre kafir! Ne gülersin diye tepki verilince. Yazıyı okuyan zat cevabı yapıştırmış. Amca, burada kına nasıl hazırlanır ve yakılır onu yazmışlar.
  -1 ... essekherifindamadi
 10. 10.
  --spoiler--
  yerinde bir zandır. diğer dillerden fesahat ve belağat olarak üstün olduğu için allah ın kullarına seslendiği dil olmuştur son peygamberi vasıtasıyla. izle: http://www.ted.com/talks/...on_reading_the_koran.html
  --spoiler--

  allah kimseye cehalet vermesin dediğim başlık.hz.peygamberde cahille cühelayla çok uğraştı.arapça diğer dillerden üstünmüş
  ne yani hz.peygamber arabistanda değilde orta asyada yaşasaydı kuran yine arapçamı olacaktı merak etmekteyim.
  1 ... sonsarkiyicalkemanci