1. 409.
    herkesin öğrenesi gereken dünyanın en güzel lisanıdır. hadi yallah..
    1 -1 ... frank lucas
  2. 410.
    son derece zengin bir dildir.

türkçe yerine bu mübarek dili konuşmak isterdim..
    -3 ... kosm
  3. 411.
    Güzel dildir lakin farsça kadar değil...
    -1 ... suleyman sebili
  4. 412.
    o sad dad kim koydu gece nasıl yatacağım aq.
    ... gulmekisterdim
  5. 413.
    iğrenç bir lisan yalelli yalelli ayva nereye kadar pii.
    1 ... ebu fesat
  6. 414.
    ülkemizdeki milliyetçilerin nefret ettiği dildir. halbuki çok güzel bir dildir. rusça eğitimimi tamamladıktan sonra ilk işim bu dili öğrenmek. zor olan dillere zaafım var.
    ... samanyolundakisaman
  7. 415.
    duydugum zaman kulagimi tirmalayan dildir. Ayni zamanda bizdeki arapçı tayfanin kutsal zannettigi dildir.
    1 ... donjuan5
  8. 416.
    Öğrenmesi zor mu acaba.bilmek isterdim açıkçası.
    1 ... alexdeberk
  9. 417.
    Arap coğrafyasında ingilizce ve fransizcanin da sıklıkla konuşulduğu goz önüne alınırsa ogrenilmesine o kadar da gerek olmayan dildir. Ama bir Rusça oyle degildir, rusya'da vs. ingilizce bilen kisi sayisi cok sınırlıdır, o nedenle o coğrafyalarda barinabilmek icin Rusça bilmek gerekir.

Ha mesele dini ise o ayri.

Imza: bölüm icabı bir süre arapça öğrenmeye çalışmış fakat gerek zorluğu gerekse getirisinin azlığı nedeniyle Fransızca ogrenmeye karar vermis bir birey.
    ... lumina obscura
  10. 418.
    Türklerin namaz kılarken kullandığı dildir. Tavsiyem arapça'yı tamamen öğrenmeleri ve çoğu kelimenin anlamını öğrenmeleridir. Yoksa sadece anlamını bilmeyerek okumak, beyin sulanmasından başka bir şey değildir. Yani sure içinde bir kelime sorulduğunda cevap veremiyorsanız veya yüzeysel bir cevap veriyorsanız(bu sure bunu diyor, gibisinden) Ekstradan sevap point almıyorsunuz öyle, bilginize...
    3 ... p3tro