bugün

toplumun açık olduğu konuyu doldurmak için seçilmiş kişi olmak, aranılmak, insanlar tarafından sevilmek, herkese hitap edebilmek.
herkesle uyumlu olan ve etliye sütlüye karışmayan insanın, herkesçe hatrının sorulmasıdır.
gerçekte sıkıcıdır aranan insan olmak. kendine zaman ayıramamak, bir rahat kafa dinleyememek. iş kalp kırma noktasına kadar gider.
Zamana göre uyarlarsak bir insanın birçok insan tarafından aranılan insan olması oldukça zordur.Fakat çoğu zaman işin içine nabza göre şerbet vermek yada daha da açık olmak lüzumsa yalakalık yapmak girerse birçok insan ve özellikle de hemcinsler tarafından aranılan olmak artık farzdır.Fakat bu tanınmış insanlar için geçerli olmayıp genelde arkadaş çevreleri için geçerlidir.Bir insanı herkes seviyorsa durup düşünülmesinde de ayrıca yarar vardır.
insanın gururunu okşayan yer yer şımarmalara neden olabilecek hoş bir durum.
(bkz: neo)
(bkz: wanted)
eğer bilgisayardan anlayan birisi olduğunuz için aranan insansanız hiç özenilecek bir yanınız yoktur. birisi arar

- yav ben film iziliyom ama tam ekran olmuyo
- ekrana çift tıkla olur
- hangi ekrana.
- filmin ekranına.
- cd'den mi?
- ...

veya

- ya sende vinapın son versiyonu var mı?
- var ama internettende indiriliyor.
- ya ben indirmeden falan anlamıyom, gelip sen yükle.
- ...

veya

- oyun aldım açılıyor
- bir hata mesajı falan veriyor mu?
- bak şöyle yazıyor 'dı geym kennat faynd en oricinal cod disk'
- ...

birde gidip birisinin bilgisayarını kurtarırsın. 299 tane virüs bulunur, dosyalar kurtarılmaya çalışılır, neredeyse bir gün harcanır düzgün bir sistem için. sonra o kişi seni arar

- yav hacı benim bilgisayarda denetim masasına girince ses ayarları yok
- bilmiyorum nedenini
- ama sen ellemeden önce böyle değildi.
- elletmeseydin o zaman yavşak.

(bkz: karga beslemek)
(bkz: şeytan tüyü)
güzel bir duygudur. ahlak kavramından taviz vermeyen her insan çevresinde aranan kişidir.
yokluğunda aranmayan insanın varlığının bir anlamı yoktur.
güncel Önemli Başlıklar