1. 1.
    ‘Bir daha senle yüzgöz olmak istemiyorum’ demek istemiştir herhalde.

Açıkçası ben bunun haricinde bir şeye yoramıyorum. Ha nedir? Açamazsın, cevaplayamazsın ama bir dahaki konuşmanda o duruma ilişkin bir açıklama getirirsin. Hadi, harbiden geri dönmeyi unuttun ve karşındaki iyi niyetli davranıp daha sonra tekrar aradı, görüştünüz falan. Ancak bu, sık tekrar ediyor, buna dair herhangi bir açıklama getirmiyorsan ve sürekli karşıdan arama bekliyorsan açık şekilde saygısızlık yapıyorsun ve karşındakinin buna amenna etmesini umuyorsun demektir.

birkaç kez uyarmama rağmen bu tavrı sürdüren kaç kişiyle daha tanışıklık aşamasında iletişimim sona erdi hatırlamıyorum.

Çünkü ben böylesi bir tavrı nefret ettiğim insana bile kolay kolay reva görmem. Samimiyetim veya hiçbir şekilde hukukum olmayan biri olsa bile, aradıysa veya mesaj attıysa geri dönerim. Çok yoğunumdur, geri dönememişimdir/unutmuşumdur; Aklıma geldiği ilk anda yine arar, hiç değilse bir ‘kusura bakma, unutmuşum, yoğundum’ vb açıklama yaparım.

Aslında bunu bile yapmaya gerek görmeyenlerin birçoğunun o tavrı kasıtlı yapmadığının da farkındayım. Çevrelerindeki iletişim şekli böyle laçka, O şekle alışmışlar ve o alışkanlık, bir süre sonra, insanlarla sadece istedikleri zaman görüşebilecekleri gibi bir yanılgıya sebep olmuş.

Bunu tahmin ettiğimden böylesi bir tavırla karşılaştığımda kalp kıracak bir şey söylememek için görüşmeyi yavaştan kesiyorum. Yaptığı saygısızlığı anlayabiliyorsa zaten kendisi arar, anlamak veya o tavrı değiştirmek istemiyorsa da öyle kalıyor, hiç değilse kimse kimsenin kalbini kırmamış, canını sıkmamış oluyor.
    9 -1 ... samgold
  2. 2.
    insanın kalbini ve gururunu bu denli kıran başka bir şey bilmiyorum.

çünkü bir insana verilebilecek en büyük cezadır görmezden gelmek.

babanı mı öldürdüm? bir şey söyle. hiç istemiyorsan benimle muhattap olmak engelle. ay aman neyse yapanlar utansın, pisler!
    9 -1 ... hamile taklidi yapan panda
  3. 3.
    Gösterdiği değer kadarını görür. başıma gelirse ben de samimiyetimi olmadı ilişkimi bitiririm. kimse vazgeçilmez değil. Ben yaparsam da onlar bitirsin. Aman sizle mi uğraşcam...
    1 -1 ... neler de bilirmis bu
  4. 4.
    umursamıyor olabileceği gibi çok kırılmış veya sinirlenmiş de olabilir.
    2 -1 ... surrealist tablo
  5. 5.
    Siktir edin uyuyun.
    2 -1 ... i n t i h a r
  6. 6.
    kendi uğraşlarıyla meşgul olabilir. dönüş yapmaya üşeniyor da olabilir.

o nedenle böyle yapan birine karşı hemen "bana küstü" diye peşin hüküm vermemek gerekir. bu kişinin çocukluğunda annesiyle güvensiz bağlanma geliştirmiş olması ise kuvvetle muhtemeldir.
    3 ... oglan midir adam midir bilemem
  7. 7.
    rahat bırakılması gereken insan.
    5 ... plastik bardakta nescafe
  8. 8.
    Şu mesajı almaktan bin kat daha iyidir.
    Böyle döneceğine hiç dönmemesini dilerdim.

aramaya ve mesaja dönmeyen insan
    7 -1 ... alkolikagackakan
  9. 9.
    Aynı şey başına geldiği zaman, hissettirdiklerini hissedecektir.
    5 ... zeki muren baligi
  10. 10.
    Kendisini de iyi anlayan birisi olarak, kafaya takmam.

Sonuçta ben de Kim olursa olsun Dini gün mesajı atmam, özel gün mesajı atmam.
    "hayret, çıkmazsın sanıyordum" diyene "yanımda kafa şişirecek biri olsun istedim" demekten çekinmem.

Çekilmez birisi miyim? Değil, Sadece sınırı çiziyorum.
    1 -2 ... ortamlarin suratsizi