bugün

''Söyleyemediklerimizden pisman olalım diye ölüm var'' aforizmasini hatirima getiren hadisedir. Aramak istersin, sesini duymak istersin sesini duyunca her sey duzelecek sanarsin filan ama emin ol ki onun sikinde bile degilsin.
Genelde bastiripta dizginlenen harekettir. Amac sadece sesini duymaksa aranabilir.
- nasilsin?
+ iyi senden?
- iyidir.
Bu kadardir. Daha ne soylenir. Ne soylenebilir. Zaman denen kavram ne kadar geriye alinabilir?
Dokunmaya kiyamamak gibidir elini bile tutanazken sesini nasil duymaktir.
aradım ulan geçen sene okulun kapanmasına yakın tam biteli 2 sene olmuştu. bende aradım dedim ki özledim seni. Ama nafile aramak isteyip arasanız da bir şey değişmiyor ki.
Yapmak isteyip yapamadığımdır.

Lanet olsun dostum.
Kendinle savaşındır. Ararsan yüksek ihtimal daha çok kaybeder yada daha çok kırılırsın.
Götün yememesi olayı.
ne diyeceğini bilememek, arayıp saçmalamaktan korkmaktan dolayı yapılamayandır.
Cok zor bir durum, hatta iskence gibiymis ve herkesin tarafindan tanilmis bir durumdur. Telefonu saklamak, kontor bilerek yuklememek, rehberde aracaginizi ona sakin arama diye kaydetmektir.
cesaret toplanıp, gurur bir kenara bırakılıpta arandığı takdirde başarıya ulaşıldığı görülecek olan eylem.
kısa süre önce aradığınızda meşgule verdiyse kapılınan iki arada bir derede olma durumudur. allahın hakkı 3'tür sözüyle yola çıkılıp aranmalıdır.
(bkz: evli bir adama aşık olmak)
(bkz: evli bir kadına aşık olmak)
sevgiliden ayrıldıktan sonra geçen bir günde*kişinin gururundan ötürü düştüğü ikilemdir...
(bkz: aramaya inanmamak)
-ya sevgilisi varsa ve o açarsa...
-ya açmaz da meşgule verirse...
-ya suratıma kapatırsa..

kısaca "göt korkusu" aramak isteyip arayamamak için güzel bir nedendir.
zordur, aramak isteyip arayamamak acı verir. numaraya çevirip yes tuşuna bir türlü basamazsınız. arasanız herşey çok güzel olacaktır yine de arayamazsınız. için için sızlanırsın, her telefon sesinde arayamadığınız kişinin olduğunu ümit edersiniz ama o değildir!.. * sesine hasret kaldım..
"belki olmaz" düşüncesinin "belki olur"dan daha ağır basmasıdır.
ama insan belki'lerle yaşamamalı tabii. belki yerine kesinlik belirten cümleler kurmalı; "arayacağım." ya da "aramayacağım." gibi.
arada kırgınlık olmadığı halde aranamıyorsa, gayet isabetli bir cesaretsizliktir. birkaç tuşa basıp, sesini duyamıyorsanız, bu bir lüks ise, orada samimiyet değil, resmiyet vardır. böyle bir insanı arasanız ne olacak? resmiyet, kolay bulunur ve insanı sıkan bir şeydir. samimi biri, insanı bu ikileme sokmaz zaten, kendisi de arar ve böyle bir durumda "oh" dersiniz.
asıl sorunun aramak isteyip istemediginizdir bu sorunun cevabını buluncaya kadar telefonla ile aranızda kose kapmaca oynanır bu sure zarfında bunyenin girecegi tıkanıklık kabızlık gibi durumları cekeceginize arayın gitsin karşı taraf acar veya acmaz en azından hayatınız da ki belirsizlikten kurtulursunuz.
görmek isteyipte görmeye dayanamamaktan daha iyi bir durumdur.
arasan bir dert aramasan bir derttir.
alkollü bünyenin düşmeyeceği durumdur.
arayınca sonlanacak ikilemdir.
kontörü veya cesareti olmamaktan ileri gelen durum...
'' neden hep ben arıyorum ? '' şeklinde kendi kendinize çemkirip aramamayı seçtiğiniz durumdur.
aradığınızda oluşacak sonuçları merak etmekten kendinizi alamazsınız ama.
güncel Önemli Başlıklar