bugün

2 senedir dinlemiyormuşum yeniden dinliyorum. Evet.
Ruhumun arabesk tarafı bu şarkı ya. O Depeche Mode'lar, radiohead'lerin yanında bu şarkıdan vazgeçemiyorum bi türlü.
ebrü gündeş'in en iyi şarkısı. evet.
Keşke arafatta olsaydın belki cennete giderdin.
ebru gündeş'i seviyom.
harika bir şarkı. söyleyeni sevmem ama güzeldir. evet.
bir haftayım, on günüm, son günüm hatta...
belki ölmek için bile yardımın gerek...
ne güzel şarkı ya bu.

bağıra bağıra söyleyesi geliyor insanın.
kocasının hırsızlıgından sonra ana avrat sövüp,dinlemeyi bırakmıştım.dayanamadım,bu şarkısını dinledim.kulagımın pası silindi bağıra bağıra söylüyorum şu an.hakikaten güzel.
Müslümanlığınla ilgili şüpheye düşersen cennetle cehennem arasında sıkışmış olursun buna arafatyım kelimesindeki araf kelimesini anlatmaktadır.
Bir yavan haldeyim,ne saklım saklı,ne bilinir gizim. Bir boşluk ki dolmuyor içim,ne nakışım nakış ne tamamdır bitiğim.Bir ürkek haldeyim,ne sedam duyulur,ne az olur sesim...Araftayım,susuz;ne serabım serab,ne ab-ı içtiğim...
bu kadın bu işi biliyor dedirten şarkıdır arada dinlenilir.
ebru gündeş araftayım

hiç olmamış albümdür.

şarkının-türkünün ne demek istediğini anlamadan okumuş...

şarkıcı olabilmek için önce onu becerebilmek gerekir.
Bu kadar iyi bir albüm beklemiyordum açıkçası. 5 tane garanti hit var. Oku Canıma adıyla müsemma canımıza okuyan bir şarkı. Sıla, seni Allah bildiği gibi yapsın kadın. Böyle şarkı olur mu? Aşka teslimiyeti en iyi şekilde dile getiren şarkılar arasında yerini aldı. Sıla'nın albümdeki diğer şarkısı 'Nerdeydin' beni afallattı. Sevineyim mi üzüleyim mi Sıla? Sözler mutluluktan uçuyor ama beste hüngür hüngür ağlıyor. Gerçi bestesi Efe Bahadır'ın ama böyle arabesk modunda bir şarkıya, öyle mutlu sözleri garipsiyor insan. Alaturka düzenlemeler için de Taşkın Sabah'ın ellerinden öpmek isterim.

Gökhan Tepe'ye ne demeli? 'Araftayım' diye bir idam fermanı yapmış. Tamam niyetinizi açık açık belli ediyorsunuz artık. Resmen bilerek, isteyerek, planlayarak, kasten adam öldürmeye teşebbüs. Bu kadarına da pes doğrusu. Umarım bir gün bir yerlerde karşılaşırız. Hesabını sorarım bunun.

iyilerin yanında kötüler de var tabii. Soğuk Odalar hiç olmamış be Ebru. Hatta kusura bakma, ben lafımı sakınmam. sıçmışsın şarkının içine. Hatta sıçmakla kalmamış, sıvamışsın da. Sezen de sana en uyduruk şarkılarından biri vermiş. Bir kere 'müstehak' değil 'müstahak'tır onun doğrusu.

Velhasıl, olmuş bu albüm. Gerçi bir 3-4 sene sonra aklımıza gelip özler miyiz, tekrar açıp dinler miyiz, bilemiyorum. Öyle yıllarca dinlenebilecek kalıcı şarkılar çıkmıyor artık.
ebru gündeş in yeni albümünün adı.
zor şeydir çeşitli durumlarda araf'da kalmak. insanı zorlar, bezdirir, yaşama sevincini elinden alır. bu duygu durumunu çoğumuz yaşamışızdır. burada önemli olan bu duygu durumunun depresyona dönüşmesine izin vermemektir. mantıklı ve geniş açılı düşünüp bu durumdan bir an önce çıkmak gerekir. hayat herşeye rağmen yaşamaya değer panpalarım. no cry, no araf...
ikilemdeyim, bir tür kararsızlıktayım anlamında da kullanılabilir.
hacıya giden şakirt sevgilinin kız arkadaşına atacağı mesaj.

- aşkım nerdesin.

+ araftayım aşkitom.